Розплата за вірус NotPetya: CША ввели нові санкції проти Росії

До санкційного списку, опублікованому у США 12 червня 2018 року у відповідь на російські кібератаки, в тому числі NotPetya, увійшли п’ять компаній та троє громадян РФ. Їх звинувачують у допомозі ФСБ проводити кібератаки. Про це повідомляє ВВС.

У списку санкцій виявилася петербурзька фірма «Дайвтехносервіс», яка, згідно з інформацією на своєму сайті, спеціалізується на «розробці, виробництві, комплексних поставках, шефмонтаж, пуско-налагоджувальних роботах, гарантійному та післягарантійному обслуговуванні всіх видів водолазного обладнання» і три людини, пов’язаних з цією організацією — власник компанії Володимир Каганський, гендиректор компанії Олександр Трибун і менеджер Олег Чириков. Вважається, що «Дайвтехносервіс» насправді спеціалізується на хакерських нападах на підводні комунікаційні системи.

Під санкції також потрапили НДІ «Квант» і компанія Digital Security, яка спеціалізується на інформаційній безпеці і, як стверджує американське відомство, в 2015 році займалося «посиленням атакуючих кіберможливостей» російських спецслужб, зокрема ФСБ. У списку санкцій також виявилися включені пов’язані з Digital Security компанії ERPScan і Embedi.

«Компанії та особи, визначені у списку, напряму працювали на зміцнення кіберпотенціалу Росії через співпрацю із Федеральною службою безпеки, і у такий спосіб поставили під загрозу безпеку Сполучених Штатів Америки та наших союзників» — заявив Міністр фінансів США Стівен Мнучин.

Як приклад «зловмисної і дестабілізаційної діяльності» Росії міністерство фінансів США називає вірус NotPetya і напад на енергорозподільчі мережі України у 2016-2017 рр.

Нагадаємо, атака вірусу NotPetya почалася 27 червня 2017 року. В Україні жертвами стали міністерства, банки, транспортні компанії, мобільні оператори, енергетичні підприємства і ЗМІ. Загалом у світі постраждало понад 60 країн, а збитки від вірусу сягають близько 8 млрд доларів.

З боку США та України йде постійна співпраця, щодо кіберзахисту. Так, 8 лютого 2018 року Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект «Про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки». Також йде фінансова допомога, — на почтатку травня 2018 року помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Уесс Мітчелл під час брифінгу за підсумками зустрічі з президентом України Петром Порошенком оголосив про збільшення удвічі розміру фінансової допомоги для зміцнення кібербезпеки України.

«Ми обговорили питання кібербезпеки, і я з гордістю можу оголосити, що ми подвоїмо розмір допомоги зі зміцнення кібербезпеки (України – ред.) з 5 до 10 млн долл.», — сказав Уесс Мітчелл.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.