“Роскомнагляд” попередив про блокування чергове українське видання

Російська влада знову намагається тиснути на українських провайдерів з метою блокування доступу до онлайн-видань. 31 січня редакція сайту “Закарпаття онлайн” отримала відповідне попередження від Федеральної служби з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (“Роскомнагляд”).

Російському державному органу не сподобалася стаття за 23 травня 2013 р. про “Карпатську Січ”. Редакція видання вважає зазначену статтю формальним приводом для блокування: “Загалом на сайті “Закарпаття онлайн” є тисячі інформацій, котрі мали би не сподобатися владі Російської Федерації. А тому ми розуміємо, що саме ця зачіпка є формальною”.

“Роскомнагляд” вимагає видалити матеріал з сайту, однак редакція не збирається це робити: “Ми ніколи не друкуємо матеріали, які би нам потім хотілося зняти, а, по-друге, ми не вступаємо в жодні переговори з представниками влади країни, з якою Україна перебуває у стані війни”.

У випадку блокування сайту користувачам з російською IP-адресою “Закарпаття онлайн” радить спробувати скористатися “дзеркальною” адресою zakonline.com.ua.

Скріншот з сайту http://zakarpattya.net.ua/

На території Російської Федерації з 2014 р. були заборонені сотні українських сайтів. Часто приводом для блокування “Роскомнагялдом” сайту є кількарічна публікація про заборонену нині в Росії організацію.

У січні 2017 р. харківський провайдер на вимогу “Роскомнагляду” заблокував доступ до місцевого сайту “Умань Вечірня” за статтю про “Правий сектор” у 2014 р.

В грудні 2016 р. литовська хостингова компанія вимкнула сервер, на якому був розташований сайт івано-франківської газети “Репортер”. В “Роскомнагляді” вважають, що видання порушило авторські прав у матеріалі від 13 березня 2015 р. теж про “Правий сектор”. У 2015 р. газета “Репортер” вже змінювала провайдера в Києві, теж через скаргу росіян на статтю про полк “Азов”.

В Криму окупаційна влада у другому півріччі 2016 р. заблокувала доступ до десятків українських видань ,як “Крим.Реалії”, “Події Криму”, “Меридіан Севастопіль”, “Чорноморка”, “Обозреватель”, “ATR”, “Громадське радіо”, “Апостроф”, “StopFake”, “BlackSeaNews”, “Чорноморка”, Апостроф”, сайту “СТБ” та інших.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.