Роскомнадзор підготував правила ізоляції Рунету в разі загрози

Роскомнадзор підготував проект наказу, який описує правила ізоляції Рунету на випадок загроз. У документі передбачається режим централізованого управління, яке здійснюватиме відомство.

Фото з відкритих джерел: голова Роскомнадзору Олександр Жаров

У тексті документу йдеться про те, що трафік буде заборонено направляти за межі РФ. Окремі винятки передбачені для консульств та посольств інших країн, а також користувачів з Калінінградської області.

Рунет може перейти у режим централізованого управління коли існує:

  • загроза безпеці функціонування
  • загроза стійкості функціонування
  • загроза цілісності

“Маршрутизація повідомлень електрозв’язку між автономними системами здійснюється тільки через точки обміну трафіком або точки приєднання, що функціонують в межах території Російської Федерації”, — йдеться в проекті Роскомнадзору.

Нагадаємо, Путін підписав закон про суверенний рунет 2 травня 2019 року. Він набуде чинності у листопаді цього  року, а деякі положення у 2021 році. З 1 листопада 2019 року оператори зв’язку мають встановити у своїх мережах технічні засоби, які фільтруватимуть трафік, щоб блокувати заборонені у РФ сайти, а провайдери – пристрої для “протидії загрозам стійкості”. Контролюючим органом, який забезпечуватиме «стале, безпечне і цілісне функціонування інтернету у Росії», буде Роскомнадзор.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.