Роскомнадзор оштрафував на 11 тисяч доларів Google

Роскомнадзор наклав штраф на компанію Google на 700 тисяч рублів (11 тис доларів – ред.) через відмову фільтрувати у результатах пошукових запитів заборонену в Росії інформацію. Раніше у Google повідомляли, що пошуковик взагалі не підключається до реєстру, а видалення інформації можливе лише після розгляду запиту в російського регулятора.

Фото: EPA/BORIS ROESSLER

Як пише Роскомсвобода, Роскомнадзор заявив, що Google фільтрує результати пошукових запитів лише вибірково і більше третини посилань із забороненою у РФ інформацією залишаються у пошуку. 

Про результати такої перевірки Google повідомили ще у травні 2019 року. Протокол та штраф у розмірі 11 тисяч доларів регулятор наклав на компанію через зниження показника видаленої інформації. Так, у квітні Google з пошуку видаляв 80% забороненого контенту, а у травні – 67,5%.

Роскомнадзор штрафує компанію вже вдруге за відмову фільтрувати заборонений контент. Вперше штраф на компанію був накладений у грудні 2018 року у розмірі 8 тисяч доларів. 

Нагадаємо, на початку липня 2019 року у анексованому Криму (м. Судак) 2 липня 2019 року затримали кримськотатарського активіста Сеяра Емірова за розміщення відеоролика у «ВКонтакте» за 2013 рік. “Суд” РФ визнав активіста нібито “винним та призначив штраф у 1500 рублів (близько 621 грн – ред.)”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.