Роскомнадзор готує закон про штрафи для британських ЗМІ

“Роскомнадзор” планує зміни до чинного законодавства РФ, що дозволять накладати мільйонні штрафи на британські та інші іноземні медіа, які працюють у Росії. Голова російського регулятора Олександр Жаров заявив, що таке рішення – відповідь на штраф британського регулятора Ofcom, накладений на російський пропагандистський канал Russia Today. Такий крок щодо RT Жаров вважає “упередженим ставленням до російських медіа за кордоном”.

Фото з відкритих джерел: голова Роскомнадзору Олександр Жаров

За словам голови “Роскомнадзора”, зміни до законодавства будуть готові та внесені у Держдуму РФ протягом найближчих десяти днів, повідомляє російський Інтерфакс. 

Роскомнадзор керуватиметься практикою британського Ofcom при розробці поправок, а штрафи будуть “дзеркальні” тим, які накладаються на російські ЗМІ за кордоном. Регулятор також повідомив, що “відкрив канал для консультацій з Ofcom”, але британці відповіли, що “зміни у законодавстві Росії – повністю справа “Роскомнадзору”. 

Британський медіарегулятор Ofcom оштрафував Russia Today на 200 тисяч фунтів стерлінгів за необ’єктивність 26 липня 2019 року. Медіарегулятор зробив висновок, що RT не дотримується належної неупередженості у висвітленні матеріалів про справу Скрипалів та збройний конфлікт у Сирії. Таке рішення Ofcom вважає адекватним та доцільним. Воно вступить в силу ближче до кінця року, після того, як суд розгляне оскарження RT на рішення медіарегулятора. 

Нагадаємо, Еліот Гіґґінс, засновник дослідницької міжнародної групи журналістів Bellingcat заявив, що за кібератаками на пошти співробітників найімовірніше стоїть Росія. Як написав у своєму Twitter Гіґґінс, те, наскільки часто “російські хакери, тролі або ЗМІ” намагаються втручатися у роботу Bellingcat вказує на значущість розслідувань та вплив групи. Наразі група Bellingcat розслідує отруєння колишнього співробітника ГРУ Скрипаля та його дочки у Солсбері та причетність Росії до катастрофи рейсу MH17 на Донбасі. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.