Росія готується законом заборонити сервіси, які дозволяють переглядати заблоковані владою сайти

На розгляд депутатів російської Держдуми внесений законопроект про заборону використання VPN-сервісів і анонімайзерів для перегляду заблокованих сайтів.

Проект опублікований в базі нижньої палати парламенту РФ, – повідомляє Detector.Media.

Згідно з текстом законопроекту, депутати пропонують зобов’язати сервіси та сайти, які використовуються для обходу блокувань, працювати з Роскомнаглядом і забезпечувати обмеження доступу до заборонених сайтів з реєстру.

В якості покарання автори ініціативи наполягають на 30-денному блокуванні сервісів.

Крім того, у проекті відсутні пошукові системи, які депутати хочуть зобов’язати видаляти з видачі для російських користувачів заблоковані сайти.

Автори ініціативи — депутати Максим Кудрявцев з «Єдиної Росії», Микола Рижак зі «Справедливої Росії» і Олександр Ющенко з КПРФ. У пояснювальній записці вони зазначають, що через VPN-сервіси та анонімайзери типу Tor нині існуючі способи блокування неефективні.

У Російській Федерації норми про блокування інтернет-ресурсів діють з 2012 року. Під приводом захисту дітей «від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку», в РФ ввели норму про позасудове блокування сайтів, які поширюють «екстремістську інформацію» і заклики до масових заворушень. Право блокувати сайти отримали, крім судів, Генпрокуратура Росії, податкова служба, Роскомнадзор і Росспоживнагляд, МВС і Федеральна служба з контролю за обігом наркотиків. На підставі цього закону Генпрокуратура РФ закрила опозиційні інформаційні сайти «Грани.ру», «Каспаров.ру», «Ежедневный журнал».

Нагадаємо, 11 травня 2017 року Владімір Путін підписав указ проти анонімності в Інтернеті та шодо регуляції сервісів, подібних до ЗМІ.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.