Росія: 2 роки суворого режиму за “приниження влади” в дописі у “Вконтакте”

Червоногвардійський суд Санкт-Петербурга виніс вирок – позбавлення волі на 2 роки суворого режиму – Володимиру Тимошенку за пост в соціальній мережі “Вконтакте”. Кримінальна справа порушена за фактом розпалювання ворожнечі до чиновників та силовиків.  Про це повідомляє санкт-петербурзьке онлайн-видання “Фонтанка”.

 

фото з відкритих джерел

Як повідомляє об’єднана прес-служба судів Санкт-Петербурга, Тимошенко визнаний винним у тому, що він “надиктував подрузі пост для розміщення в соціальній мережі “Вконтакте” з його персональної сторінки в групі “Славянская Сила – Nord West Peterburg”. Сам він при цьому перебував у колонії Новгородської області.

“Текст містив висловлювання, спрямовані на розпалювання ненависті й ворожнечі, а також принижував та ображав групи осіб за ознакою належності до соціальної групи – службовців державних установ й інститутів державної влади”, – зазначає видання.

Зокрема, в дописі Тимошенко містилися такі словосполучення як “антинародний режим” та “карально-репресивний апарат”. Допис кваліфікували за статтею Кримінального Кодексу Росії №282 “Розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності за ознакою належності до соціальної групи”.

Продиктований Володимиром Тимошенко пост був опублікований на початку 2015-ого року. Чоловік  перебував в ув’язненні в Новгородській області за справою по підготовці теракту біля Новгородського кремля – пам’ятки архітектури федерального значення. Тимошенко був звільнений в грудні 2016-ого та був затриманий через два тижні. В справі щодо “приниження” влади Тимошенко не визнав своєї провини. Його адвокат повідомив про те, що він буде оскаржувати вирок.

Нагадаємо, за останні два роки в Україні набули поширення інциденти арештів за “антиукраїнську пропаганду”. Протягом 2015-2017-ого років було зареєстровано 72 таких випадків, більше 60 людей отримали вироки за дописи у соціальних мережах “Вконтакте” та “Однокласники”. Більшість вироків були умовними.

Читайте більше про це в нашій аналітиці англійською тут.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.