Росію викрито на допомозі хакерам з Північної Кореї: навіщо це Кремлю?

Північна Корея відкрила друге інтернет-з’єднання із зовнішнім світом. Відбулося це через Росію, яка, за словами експертів із кібербезпеки, може надати КНДР більші можливості для проведення кібератак. Про це повідомляє Reuters.

Проект “Інтернет-свобода” розпочав серію публікацій в рамках спецпроекту “Вільний Інтернет”. Нижче читайте перепублікацію матеріалу від 3 жовтня 2017-ого року.

Росія обробляє 60% інтернет-трафіку КНДР

Як заявила компанія Dyn Research, що моніторить потоки міжнародного інтернет-трафіку, російська телекомунікаційна компанія TransTeleCom здійснює маршрутизацію північнокорейського трафіку.

Раніше трафік оброблявся лише через China Unicom за угодою з китайською компанією, що була підписана в 2010 році. Зараз TransTeleCom обробляє близько 60% інтернет-трафіку КНДР, а Unicom передає решту 40% цього трафіку.

Згідно з інформацією видання, спершу про новий зовнішній зв’язок повідомив проектий інститут у США при Школі передових міжнародних досліджень ім. Джона Хопкінса.

Компанія TransTeleCom відмовилася підтвердити нову угоду про маршрутизацію з урядом Північної Кореї. У заяві компанії мовиться про те, що TransTeleCom історично мав з’єднання магістральних мереж з КНДР за угодою з корейськими послами та телекомунікаціями, яка була підписана у 2009 році.

За оцінками, доступ до інтернету в Північній Кореї обмежений десь між кількома сотнями і трохи більше тисячі підключень. Ці зв’язки є життєво важливими для координування кібератак у країні, заявив провідний технолог з азіатсько-тихоокеанського регіону в компанії з кібербезпеки FireEye Брайс Боланд. За його словами, російський зв’язок посилить спроможність Північної Кореї керувати майбутніми кібератаками.

Боланд зазначив, що інтернет-маршрути через Китай і Росію зменшують залежність КНДР від будь-якої країни в той час, коли вона стикається з інтенсивним геополітичним тиском.

Країни Заходу та уряд Південної Кореї звинувачують керівництво КНДР в організації численних хакерських атак, зокрема на великі компанії та банки. Існує думка, що Північна Корея стоїть і за поширенням вірусу-вимагача WannaCry, однак Пхеньян відкидає такі звинувачення.

Для чого це Росії?

Директор Центру суспільно-інформаційних технологій “Форум” Валерій Димов у коментарі сайту “24” зазначив, що таким чином Кремль консолідує з Пхеньяном зусилля щодо ведення гібридної війни з використанням кібератак.

Як зауважує політичний експерт, дії Китаю, який відстоює інтереси Північної Кореї, практично “кришуючи” її в Радбезі ООН, призвели до того, що знахабнів шантажист Кім Чен Ин, який є китайською підробкою Путіна. Але, наголошує Димов, після того, як США ухвалили закон щодо санкцій проти КНДР, Ірану і Росії, китайські експортери, які орієнтовані на величезний американський ринок, не хочуть потрапити в санкційний список. Тому північно-корейський інтернет-трафік, який оброблявся лише через China Unicom, зараз буде обробляти російський TransTeleCom.

Росія як країна-терорист, лідер якої підривав своїх громадян на Каширському шосе, травив у “Норд-Ості”, створював квазіреспубліки терористичним шляхом, збив малайзійський літак МН17, консолідує з Пхеньяном зусилля для ведення гібридної війни,
– говорить Валерій Димов.

За його словами, кібератаки є не найбільшою загрозою, але всі пам’ятають, яким чином Росія втручалася у вибори президента США. Компанія Facebook зараз набирає нових співробітників, щоб краще контролювати цю ситуацію, аби вільні комунікаційні можливості не створювали можливості для терористів.

Росія, нагадує Димов, давала притулок організаторам WikiLeaks, втручалася у вибори в Німеччині і Франції. За свідченням європредставника Федеріки Могеріні, доведено три тисячі фактів того, що Росія створювала фейкові новини. Зокрема, про “розпинання мальчіков” на Донбасі, і “ґвалтування” дівчинки в Німеччині.

Всі інформаційні втручання Росією в інших країнах здійснюються завдяки вільним засобам комунікації, щоб порушувати цю свободу. Не тільки у ЗМІ, а в ліберальних свободах Росія навчилася ловити рибку, щоб перемагати в локальних війнах проти вільного світу,
– переконаний експерт.

На думку Валерія Димова, кібератаками КНДР хоче шантажувати і отримати карт-бланш на беззаконня у Південно-Східній Азії. Зокрема, вважає політолог, Пхеньян кидає виклик Південній Кореї. Також усі пам’ятають, як КНДР вбила опозиційного лідера в Малайзії, тому і в цей бік спрямована злочинна діяльність Кім Чен Ина. КНДР хоче шантажувати США, щоб вони вивели свої війська з Південної Кореї. Якихось дій вони вимагатимуть від Японії.

“Руками КНДР діяв Китай, а сьогодні Росія. Тепер зрозуміло, звідки були фейкові новини щодо начебто постачання Україною двигунів для балістичних ракет КНДР. Хоча Україна не межує з Північною Кореєю. З КНДР межує, кооперує і “плідно” співпрацює для шовіністичної агресивної політики Росія. Тому Україна і підпадає під ці кіберзагрози. Кім Чен Ин кидає виклик не тільки США, а й всьому вільному світу”, – підкреслив Димов.

Опубліковано в рамках спецпроекту “Вільний Інтернет” від редакції сайту 24 та ГО “Інтерньюз-Україна”, в рамках проекту “Інтернет-Свобода” на кошти уряду Королівства Нідерланди.

Читайте також моніторинг ТОП-15 важливих інцидентів, що відбулися в площині розвитку Інтернету в Україні за період жовтень 2016-липень 2017 років.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.