Росія та Китай підписали спільну угоду про регулювання Інтернету та домовилися протидіяти обмеженням на зовнішніх ринках

5 червня 2019 року президенти Росії та Китаю, Володимир Путін та Сі Цзіньпінь, підписали спільну заяву щодо посилення всеохопного партнерства, в тому числі і в частині законодавчого регулювання діяльності в інформаційному просторі. Про це повідомляє Роскомсвобода.

Фото: AFP

Як йдеться у тексті заяви, президенти країн посилюватимуть партнерство не лишу у політичній, безпековій, гуманітарній сферах, міжнародних відносинах, а і у інформаційному просторі.

Сторони підписали угоду, відповідно до якої вони зобов’язуються “посилити обмін в частині законодавчого регулювання діяльності в інформаційному просторі, спільно просувати принцип ведення інформаційно-телекомунікаційної мережі «Інтернет» у відповідності до міжнародних правових та внутрішньодержавних нормативно-правових вимог”.

Президенти РФ та Китаю домовилися також протидіяти обмеженням в частині доступу до ринків продукції інформаційно-комунікаційних технологій під приводом забезпечення національної безпеки, сприяти становленню впорядкованого управління глобальним інформаційним простором та продовжити роботу в рамках ООН над правилами відповідальної поведінки держав в інформаційному просторі.

Москва та Пекін працюватимуть над розробкою універсального, юридично зобов’язуючого документа з протидії використанню інформаційно-комунікаційних технологій у злочинних цілях, йдеться у спільній заяві.

Крім того, під час триденного візиту президента Китаю до Росії була підписана угоду про розгортання в Росії 5G між китайським технологічним гігантом Huawei та російською компанією МТС. Як повідомляє ВВС, технологію 5G у пілотному режимі планують запустити у 2019 та 2020 роках.

Нагадаємо, угода між Huawei та МТС, а також заява про посилення партнерства між РФ та Китаєм підписані на фоні нещодавніх санкцій США проти китайського технологічного гіганта.  У травні ряд компаній, серед яких Google, Microsoft повідомили про припинення співпраці з Huawei. Остання ж знаходить звинувачення бездоказовими та оскаржує їх у суді.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.