Росія планує створити єдину державну систему обліку інтернет-користувачів – ЗМІ

Співробітники адміністрації президента РФ і профільні чиновники обговорюють ідею створення єдиної державної системи обліку переглядів контенту і показів реклами в рунеті. Про це повідомляють “Ведомости” з посиланням на співробітників декількох російських відомств.

Зображення з відкритих джерел

Співробітники трьох російських медіакомпаній також анонімно підтвердили “Ведомостям”, що брали участь у обговореннях з чиновниками з цього питання. 

Наразі концепція системи обліку інтернет-користувачів ще обговорюється і є різні версії, як вона може працювати і які дані збирати. Як аналоги наводять систему вимірювання теле-аудиторії, яку використовують російські телеканали, або держсистему обліку квитків у кіно. 

Як пише видання, російських чиновників не влаштовує, що дані користувачів закриті або неточні. А Олександр Волін, заступник міністра зв’язку Росії, “універсальну і прозору систему оцінки інтернет-аудиторії необхідною умовою розвитку індустрії”. Підтримує цю ідею і голова Роскомнадзора Олександр Жаров. 

Одночасно з обговоренням концепції системи обліку інтернет-користувачів у РФ обговорюється система обліку онлайн-показів російських фільмів, яку розробляє Мінкульт, та проєкт єдиної системи онлайн-трансляції телеканалів. Волін переконаний, що єдина система не повинна обмежуватися відео, а має встановлюватися на будь-який сайт, що заробляє на рекламі чи продажі контенту. 

Співрозмовники “Ведомостей” також повідомили, що ще одне можливе завдання для такого інтернет-лічильника – це моніторинг показів інтернет-реклами з метою оподаткування. Така єдина система обліку інтернет-користувачів дала б РФ дані про те, який контент дивляться росіяни в мережі та які платформи найбільше впливають на суспільну думку. 

Нагадаємо, Росія – глобальний лідер у здійсненні операцій впливу в інтернеті із застосуванням дезінформації. РФ відповідає за 72% подібних втручань у справи інших країн. Це висновки дослідження Принстонського університету (США) «Тренди онлайнових зусиль іноземного впливу». 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.