Росія перестане саджати за лайки та репости — проект Верховного суду

У Верховному суді Росії готують зміни до постанови щодо притягнення до відповідальності за репости і лайки в соцмережах, — повідомляють «Вєдомости», з посиланням на власні джерела.

Фото — supcourt.ru

За даними видання, відтепер у суді мають бути представлені докази, що публікація або репост матеріалу, навіть визнаного судом екстремістським, свідчить про те, що дії користувача були спрямовані на розпалювання ворожнечі.

Ще один важливий критерій — чи була у обвинуваченого мета розпалювання ворожнечі при публікації матеріалу. Так само буде рекомендуватися враховувати контекст, наявність і зміст коментарів до публікації, а також дані про розмір аудиторії та кількість переглядів розміщеної інформації.

Павло Чиков, керівник Міжнародної правозахисної групи «Агора», яка захищає Телеграм в судах —вважає нову спробу Верховного суду «дуже слабкою». Він нагадує, що було вже дві постанови пленуму Верховного суду по екстремістських справах — в 2011 і 2016 роках, але навіть протягом «ліберального» 2011 року вони не змогли сформулювати щось рішуче:

«Правки 2016 року не принесли ніяких змін. Ці ж виглядають ще менш серйозними. Очевидно, Верховний суд намагається спрацювати спойлером суспільного запиту на лібералізацію, пропонуючи не змінювати законодавство і залишити все як є».

У серпні Mail.ru Group, що володіє соцмережами «ВКонтакте» і «Однокласники» звернулася до Держдуми Росії із закликом оголосити амністію по «екстремістських» справах, які пов’язані з публікаціями та репостами в соцмережах.

Нагадаємо, у кінці серпня, проти жителя Санкт-Петербурга Євгенія Ніколаєва порушено кримінальну справу відповідно до ч. 1 ст. 282 КК РФ («розпалювання національної ненависті») через коментар на YouTube. Він написав, що Україна «існувала ще тоді, коли Росії в проекті не було».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.