Росія оштрафувала Facebook на $46

12 квітня Таганський суд у Москві оштрафував Facebook на три тисячі рублів ($46 – ред.) за адміністративною статтею «ненадання відомостей або інформації». Суд визнав компанію винною через відмову надати інформацію про місцезнаходження серверів з персональними даними російських користувачів Facebook.

Фото з відкритих джерел. 

Розгляд справи відбувався без Facebook. Про це повідомляє «Медіазона». Зазначається, що представники компанії вдруге не з’явилися на засідання суду та не просили перенести розгляд.

Адміністративні статті проти Facebook та Twitter Роскомнадзор порушив ще в січні 2019 року. Від компаній вимагали локалізувати персональні дані російських користувачів сервісу. Олександр Жаров, голова відомства, заявив, що на запит регулятора соцмережі відповіли 17 січня. Оскільки відповіді «не містили конкретики», Роскомнадзор відкрив адміністративні справи проти обох сервісів.

У матеріалах справи йдеться про те, що компанія пояснювала Роскомнадзору, що «інфраструктура сервісів соцмережі влаштована таким чином, що дані не сегментовані за географічною ознакою».

Нагадаємо, раніше цей же суд призначив штраф у $46 Twitter за цією ж статтею. Закон РФ про локалізацію персональних даних російських користувачів на серверах на території Росії вступив в дію 1 вересня 2015 року.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.