Російський суд оштрафував Twitter на три тисячі рублів

5 квітня Московський суд оштрафував Twitter на три тисячі рублів, повідомляє Роскомсвобода. Компанію визнали винною через відмову локалізувати персональні дані російських користувачів сервісу, тобто перенести дані на сервери на території Росії.

Фото REUTERS/Jon Nazca

У грудні 2018 року Роскомнадзор зажадав від Twitter та Facebook звіти про локалізацію особистих даних росіян. Таке право регулятору дає закон «Про персональні дані», що вступив в силу у Росії у 2015 році.

У січні 2019 року соцмережі відповіли регуляторові, але це не влаштувало Роскомнадзор, оскільки відповіді «не містили конкретики». В результаті проти обох компаній були відкриті адміністративні справи.

В ході судового засідання юристи Twitter наполягали на необґрунтованості звинувачень Роскомнадзору та на грубих процесуальних порушеннях під час складання протоколу. Адвокати також наголошували, юридичних зобов’язань перед регулятором нема, оскільки сервіс – іноземна компанія і до неї не може застосовуватися законодавство РФ.

Крім того, представники соцмережі повідомили, що Twitter не займається цілеспрямованим збором персональних даних, а відповідний термін не прописаний у законі. При реєстрації Twitter пропонує вказати лише адресу електронної пошти та нікнейм, який може бути вигаданим, а подібна інформації не є персональною.

Незважаючи на ці аргументи, суд призначив Twitter мінімальний штраф за статтею про ненадання інформації – 3 тисячі рублів. Максимально можливий штраф за цією статтю складає 5 тисяч рублів.

Розгляд аналогічної справи стосовно Facebook відбудеться 12 квітня 2019 року. Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг заявляв, що компанія не переноситиме сервери до країн, у яких порушуються права людини. Перелік країн Цукерберг не конкретизував.

Нагадаємо, Роскомнадзор оштрафував Google на 500 тис.рублів (приблизно $7500) за відмову приєднатися до реєстру заборонених в Росії сайтів й фільтрувати контент. Відповідне рішення було ухвалене 11 грудня 2018 року. Від червня 2018 року, відповідно до нового законодавства Росії, пошуковики, серед яких Google та Yandex, були забов’язані підключитися до реєстру заборонених сайтів. У разі видачі посилань на заборонені сайти, Росконадзор запровадив штрафи.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.