Російський олігарх залишив контроль над Mail.ru Group через загрозу санкцій?

Таку думку висловив експерт-представник «Уралсиб» Константін Бєлов в інтерв’ю BBC. У той же час у самій компанії олігарха повідомили виданню, що рішення Алішера Усманова ніяк не пов’язано з санкціями, а мільярдер, як і планував, «передав контроль молодому поколінню».

Російський мільярдер узбецького походження, власник USM Holdings Алішер Усманов передав контроль над часткою в інтернет-холдингу Mail.ru Group генеральному директору компанії Борису Добродєєву. Олігарх перестав бути єдиним акціонером, який повністю контролював Mail.Ru, повідомляється на сайті компанії.

«USM більше не є одноосібною контролюючою стороною Mail.Ru Group, і жоден з акціонерів одноосібно не контролює Mail.Ru Group через АТ «МФ Технології», — йдеться в заяві.

Генеральний директор Mail.Ru Group Борис Добродєєв входить до ради директорів компанії та отримує права голосу, закріплені за акціями «МФ Технологій». Окремі ЗМІ пов’язують його з російськими силовими структурами — зокрема, з ФСБ.

Борис Добродєєв

До ради директорів Mail.Ru Group також увійшли перший заступник Добродєєва Дмитро Сергєєв і заступник голови правління Газпромбанку Алан Ваксман.

Мільярдер Алішер Усманов заявив, що йде з управління компанією «з легким серцем», пише «Газета.ru». Він розповів, що в кінці 2018 року анонсує програму благодійності в сфері спорту, культури та допомоги дітям. У бізнесмена також є плани спільно з Alibaba створити найбільшу в Європі компанію у сфері електронної комерції, «потіснивши позиції таких ритейл-гігантів, як Amazon і Ebay».

Та окремі експерти вважають зміну напряму діяльності не єдиною причиною уходу олігарха з управління інтернет-холдінгом. Представник компанії «Уралсиб» Константін Бєлов зауважує, що так Mail.ru Group намагається знизити ризики у випадку введення проти компанії західних санкцій.

У квітні США ввели санкції партнера Алішера Усманова, депутата Держдуми Андрія Скоча. Самого Усманова поки санкції не торкнулись. Втім, ще у січні група сенаторів-республіканців висунула вимогу до держсекретаря, голови мінфіна та директора національної розвідки ввести санкції проти Усманова та генпрокурора Росії Юрія Чайки.

При цьому представник компанії Алішера Усманова USM Єлєна Мартинова повідомила BBC, що рішення Усманова з загрозою санкцій не пов’язано. А мільярдер, як і планував, «передав контроль молодому поколінню» та «зосередився на e-commerce» та інших проектах.

«Крім того, тепер структура управління Mail.ru Group, де нині немає головного акціонера, більш прогресивна і відповідає західним стандартам управління та світовій практиці передачі управління менеджменту», — додала вона.

Mail.Ru Group — російська технологічна компанія. Серед її активів соціальні мережі «ВКонтакте» та «Однокласники», портфоліо онлайн-ігор, картографічний сервіс MAPS.ME, месенджер ICQ, мобільний сервіс безкоштовних оголошень «Юла» та інші. У травні 2017 року Forbes поставив Mail.Ru Group на 97 місце в рейтингу ста інноваційних компаній світу.

У листопаді 2010 року Фонд Digital Sky Technologies, співвласником якого є мільярдер Усманов, отримав повний контроль над інтернет-порталом Mail.Ru. У травні 2013 року група компаній Mail.ru Group почала виходити з капіталу Facebook у межах IPO американської компанії. У 2013 році Mail.Ru Group продала всі акції соціальної мережі.

Алішер Усманов протягом кількох років очолював перелік найбагатших людей Росії. У 2018 році Forbes оцінив його статки у 12,5 млрд доларів.

Нагадаємо, компанія Mail.Ru, яка тісно пов’язана з Кремлем, була однією з компаній, якій Facebook дозволила збирати дані про своїх користувачів навіть після того, як збір таких даних був заборонений правилами.

За матеріалами https://thebabel.com.ua, http://rusjev.net, https://www.bbc.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.