Російські суди переграли Facebook та Instagram? Останні блокують пости за судовим рішенням

фото Ракішева з сайту rakishev.net

Американські соцмережі Facebook і Instagram почали приховувати від російських користувачів публікації відповідно до рішення суду – повідомив «Коммерсантъ». Так соцмережі виконують вимоги Закону про блокування недостовірних відомостей, що був введений в дію у квітні 2018 року.

Соцмережі заблокували кілька постів, що, відповідно до рішення Тушинского районного суду Москви, порочать честь, гідність і ділову репутацію власника БТА-банку Кенеса Ракішева. На заблокованих сторінках у Фейсбуці видає повідомлення: «Контент в Росії є недоступний». В інших країнах, у тому числі й Україні, пости відкриваються.

Заблоковані пости були опубліковані від імені колишнього власника БТА-банку Мухтара Аблязова. У матеріалах суду сказано, що в публікаціях йшлося про стосунки Ракішева з неповнолітніми, доведення до самогубства та приховування злочинів. Ракішев вважає, що колишній власник БТА-банку Аблязов намагається зіпсувати репутацію нового власника в очах ділових партнерів.

«Коммерсантъ» вказує, що цей випадок є першим кейсов блокування відповідно до закону про блокування недостовірних відомостей, підписаний Президентом Путіним у квітні 2018 року. Відповідно до цього закону, соцмережі повинні блокувати неправдиву інформацію за рішенням суду, інакше їм може погрожувати штраф до 50 мільйонів рублів.

На думку російських правозахисників в сфері свободи інтернету, кількість подібних справ буде зростати, адже блокування ймовірно використовуватимуть люди, у яких є гроші для оплати гонорарів юристів, як-то політики і бізнесмени.

Нагадаємо, влітку 2018 року в Росії запропонували зобов’язати встановлювати російське ПЗ на смартфонах та комп’ютерах. А у  липні уряд Росії затвердив процедуру щодо зберігання всього трафіку російських користувачів за останні 30 діб. У перелік інформації для збору входять голосові й текстові повідомлення, зображення, аудіо, відео. Це вимоги “пакету Ярової”, ухваленого у червні 2016 року в Росії.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.