Російські слідчі вимагають у обвинуваченої за репости кримчанки надати зразки ДНК

Від Еліни Мамедової, обвинуваченої у розпалюванні ненависті за публікацію «ВКонтакте», слідчі вимагають надати зразки ДНК, слини і голосу. Її адвокат припускає, що це потрібно для формування бази екстремістів.

Слідчий комітет Росії у Ялті видав Еліні Мамедовій три постанови. У них він просить дівчину надати слідчим зразки свого буккального епітелію (ДНК, яка збирається з внутрішньої сторони щоки людини), слини і голосу.

Фото — ru.krymr.com

Адвокат Мамедової Олексій Ладин з правозахисної групи «Агора» вважає такий крок своєрідним кримським «ноу-хау»

«Вочевидь, що доказове значення зразків голосу, слини і ДНК межує з абсурдом. Можу припустити, що ці зразки потрібні для формування „бази екстремістів“. Захист переконаний, що кримінальне переслідування Еліни Мамедової неконституційне, у зв’язку з чим вона відмовилася від надання зразків, щоб мінімізувати свою участь в театрі абсурду».

Щодо Еліни Мамедової відкрито кримінальну справу за статтею «Розпалювання ненависті або ворожнечі за ознакою національності». Кримінальна справа 27-річної мешканки Ялти пов’язана з репостами «ВКонтакте» від 2014 і 2015 року. В середині червня у Мамедової пройшов обшук, після якого її відвезли в управління ФСБ по Ялті. Потім дівчину відпустили під підписку про невиїзд.

Нагадаємо, Верховній суд Росії готує зміни до постанови щодо притягнення до відповідальності за репости і лайки в соцмережах, через які суду мають бути представлені докази, що публікація або репост матеріалу, навіть визнаного судом екстремістським, свідчить про те, що дії користувача були спрямовані на розпалювання ворожнечі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.