Російські слідчі вимагають у обвинуваченої за репости кримчанки надати зразки ДНК

Від Еліни Мамедової, обвинуваченої у розпалюванні ненависті за публікацію «ВКонтакте», слідчі вимагають надати зразки ДНК, слини і голосу. Її адвокат припускає, що це потрібно для формування бази екстремістів.

Слідчий комітет Росії у Ялті видав Еліні Мамедовій три постанови. У них він просить дівчину надати слідчим зразки свого буккального епітелію (ДНК, яка збирається з внутрішньої сторони щоки людини), слини і голосу.

Фото — ru.krymr.com

Адвокат Мамедової Олексій Ладин з правозахисної групи «Агора» вважає такий крок своєрідним кримським «ноу-хау»

«Вочевидь, що доказове значення зразків голосу, слини і ДНК межує з абсурдом. Можу припустити, що ці зразки потрібні для формування „бази екстремістів“. Захист переконаний, що кримінальне переслідування Еліни Мамедової неконституційне, у зв’язку з чим вона відмовилася від надання зразків, щоб мінімізувати свою участь в театрі абсурду».

Щодо Еліни Мамедової відкрито кримінальну справу за статтею «Розпалювання ненависті або ворожнечі за ознакою національності». Кримінальна справа 27-річної мешканки Ялти пов’язана з репостами «ВКонтакте» від 2014 і 2015 року. В середині червня у Мамедової пройшов обшук, після якого її відвезли в управління ФСБ по Ялті. Потім дівчину відпустили під підписку про невиїзд.

Нагадаємо, Верховній суд Росії готує зміни до постанови щодо притягнення до відповідальності за репости і лайки в соцмережах, через які суду мають бути представлені докази, що публікація або репост матеріалу, навіть визнаного судом екстремістським, свідчить про те, що дії користувача були спрямовані на розпалювання ворожнечі.

Коментарі

data-url="https://netfreedom.org.ua/rosijski-slidchi-vymagayut-u-obvynuvachenoyi-za-reposty-krymchanky-nadaty-zrazky-dnk/" data-title="Російські слідчі вимагають у обвинуваченої за репости кримчанки надати зразки ДНК">

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.