Російські користувачі Telegram оскаржують в ЄСПЛ своє право на конфіденційність листування

До Європейського суду з прав людини звернулися 24 російські користувачі Telegram через вимогу ФСБ Росії надати доступ до ключів шифрування месенджеру. Користувачі наголошують, що захищають конфіденційність свого листування.

Фото з відкритих джерел: Європейський суд з прав людини

Як повідомляє Роскомсвобода, позов користувачі подали в рамках кампанії “Битва за Telegram”, виступаючи проти того, аби спецслужби без рішення суду запитували ключі дешифрування повідомлень. Позов до ЄСПЛ є продовженням колективного адміністративного позову користувачів, який Міщанський суд Москви відмовився розглядати. Вищі судові інстанції погодилися з судом Москви, тож користувачі звернулися до ЄСПЛ. 

У Роскомсвободі також зазначили, що спецслужби та російські суди не вважають ключі для дешифрування листування важливою інформацію, не відносять їх до таємниці листування та переконані, що така інформація не заслуговує захисту, а конституційні гарантії таємниці листування не поширюються на ключі дешифрування. 

24 користувачі, які подали скарги до ЄСПЛ, наполягають – це не тільки питання конфіденційності особистої інформації, а й професійний обов’язок, оскільки серед позивачів є юристи, програмісти, громадські активісти, які мають захищати службову, комерційну таємниці та  інформацію своїх клієнтів і партнерів.

Голова юридичної практики Роскомсвободи Саркіс Дарбинян вважає, що 24 скарги користувачів можуть бути об’єднані в одну справу за основною скаргою Telegram. 

Нагадаємо, у червні 2019 року Роскомнадзор вніс сервіс знайомств Tinder до реєстру організаторів розповсюдження інформації, що накладає на сервіс зобов’язання надавати Федеральній службі безпеки РФ доступ до даних та листування користувачів. У випадку відмови надавати дані спецслужбам за першою вимогою, сервіс може бути заблокований в Росії.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.