Російська служба “Радіо Свобода” заявляє про ймовірну кібератаку з боку “фабрики тролів”

Російська служба «Радіо Свобода» заявляє про ймовірну кібератаку на свій канал у мережі YouTube з боку так званих «інтернет-тролів» та спамерських пошукових роботів. Згідно з повідомленням, на ознаки такої ситуації вказує різке зростання кількості негативних реакцій (дислайків) на одночасно кількох останніх відеозаписах на каналі. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Джерело зображення – “24 канал”

Відповідно до статистики, атака почалася приблизно минулої доби після публікації одного з випусків відеоновин. У ньому, зокрема, йшлося про те, що США звинуватили російських військових в поширенні інтернет-вірусу NotPetya.

Повідомляється, що після публікації відеоновин про так звану «фабрику тролів» за кілька годин було зібрано майже 15 тисяч дислайків, тоді як до початку атаки такі випуски новин набирали не більш ніж декілька десятків таких «відгуків».

Згідно з повідомленням, під атаку потрапили також деякі відеоматеріали в YouTube-акаунті телеканалу «Настоящее время», зокрема щодо проекту «Вибори Stories». Дислаків у відео цього проекту більше, ніж переглядів, що може свідчити про атаку ботів.

логотип “Радіо.Свобода”

Співробітники так званої «фабрики тролів» відомі тим, що за грошову винагороду пишуть в соцмережах дописи на підтримку Кремля, а також проводять атаки на незалежні засоби масової інформації і опозиційних блогерів. За непідтвердженою інформацією, «тролі» є проектом російського бізнесмена Євгена Пригожина, якого називають другом президента Росії Володимира Путіна.

Читайте також матеріал “Повзуча криміналізація”: правозахисники з “Агори” звітують про свободу Інтернету в Росії в 2017 році”.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.