Російська компанія Mail.Ru теж збирала дані про користувачів Facebook в обхід правил

Російський інтернет-гігант — компанія Mail.Ru, яка тісно пов’язана з Кремлем, була однією з компаній, якій Facebook дозволила збирати дані про своїх користувачів навіть після того, як збір таких даних був заборонений правилами.

Компанія Facebook повідомила CNN, що Mail.Ru Group розробила сотні додатків до Facebook, деякі з яких були тестовими додатками, які не були оприлюднені, але двом додаткам було надано продовження, що дозволило їм збирати дані користувачів протягом двох тижнів поза межею, зазначеної в Facebook.

Сенатор Марк Уорнер — голова спецкомітету з розвідки Сенату Конгресу США заявив, що відносини Facebook з Mail.Ru заслуговують на додаткову перевірку.

«За останні шість місяців ми дізналися, що в Facebook мало інструментів, щоб контролювати збирання та використання даних користувачів третіми особами. Тепер ми дізнаємося, що найбільша технологічна компанія в Росії, керівники якої мають тісні зв’язки з Володимиром Путіним, мала потенційно сотні додатків, інтегрованих у Facebook, збираючи дані користувачів.

Якщо це так, ми повинні визначити, яка інформація про користувача була зібрана та що може бути зроблено з цими даними », — сказав Уорнер.

Ще у 2015 році, коли сторонні компанії могли збирати імена, стать, дату народження, місце розташування людей, а також отримували доступ до фотографій користувачів соціальної мережі Facebook та їх «лайкам», компанія Mail.Ru, за допомогою двох додатків мала доступ до конфіденційних даних користувачів.

Для справки: Mail.Ru контролюється компанією USM Holdings, компанією, заснованою Алішером Усмановим, яка була включена до списку казначейського департаменту США компаній російських мільярдерів із зв’язками з Кремлем. Серед активів компанії Mail.Ru — заборонені в Україні соціальні мережі «ВКонтакте» та «Однокласники», одноіменний портал mail.ru, портфоліо онлайн-ігор, картографічний сервіс MAPS.ME, месенджер ICQ та інші.

Нагадаємо, що 29 червня компанія Facebook представила Комітету Сената США з енергетики і торгівлі доповідь, обсягом 747 сторінок, в якій повідомляється, що за останні роки соціальна мережа зробила виняток для 52 сторонніх компаній та 61 стороннього розробника додатків, надавши їм доступ до даних користувачів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.