Російська Держдума хоче дізнатися про закордонний досвід регулювання соцмереж

Апарат Держдуми в рамках дослідницької роботи на 2018 рік замовив проведення аналізу питання правового регулювання соцмереж з урахуванням досвіду зарубіжних країн — передає Роскомсвобода.

Фото — suescheffblog.com

Конкурс на проведення дослідження за 4 млн руб. (приблизно 1.7 млн грн) був розміщений 27 липня. Переможець конкурсу розробить відповідні поправки до діючого законодавства.

В описі тендера зазначено: «У зв’язку з ростом популярності соцмереж серед громадян гостро постало питання про необхідність законодавчого врегулювання відносин у соцмережах». У техзавданні є уточнення, що в першу чергу в соцмережах необхідно захищати права громадян і «упорядкувати обмін інформаці».

В дослідженні йде мова про «Однокласники», «ВКонтакте», Facebook, Twitter і Instagram, а також — YouTube і Badoo (соціальна мережа знайомств — ред.) та інші. За твердженням замовників, 89% населення спілкуються в соцмережах.

Серед цілей дослідження зазначено:

  • дізнатися, що за кордоном називають «соціальною мережею» і пов’язують це поняття з «громадським місцем»;
  • проаналізувати правовий статус власників і користувачів соцмереж;
  • дізнатися, як регулювати питання етики використання інформаційних матеріалів і персональних даних;
  • проаналізувати, як діє відповідальність за порушення правил використання соцмереж.

Нагадаємо, що в Росії підготовлений до розгляду в першому читанні закон, який передбачає реєстрацію в соціальних мережах виключно за паспортом.

Проектом пропонується встановити, що при реєстрації в соціальній мережі фізична особа зобов’язана надати в електронній формі документ, що засвідчує особу (в тому числі документ, що засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства в Російській Федерації), що дозволяє встановити прізвище, ім’я, побатькові та вік зазначеної фізичної особи, а також згоду на обробку його персональних даних.

Загалом, рівень «свободи Рунету» продовжує падати. Так Експерти товариства захисту інтернету (ТЗІ) підрахували індекс свободи інтернету в Росії, який за червень поточного року складає 462 бала, що менше ніж у попередньому місяці на 15 пунктів. Падіння обумовлено, в тому числі й через законодавчі ініциативи.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.