Росія: у липні оператори почнуть зберігати дзвінки та смс, у жовтні – увесь інтернет-трафік користувачів

Уряд Росії затвердив процедуру щодо зберігання всього трафіку російських користувачів за останні 30 діб. У перелік інформації для збору входять голосові й текстові повідомлення, зображення, аудіо, відео. Це вимоги “пакету Ярової”, ухваленого у червні 2016 року в Росії.

Ірина Ярова, депутат Держдуми Федеральних зборів Росії

Документ опублікований на офіційному порталі правової інформації Росії. Згідно з документом, мінімальні вимоги “пакету Ярової” почнуть діяти з вже з 1 липня 2018 року – оператори повинні будуть зберігати аудіозаписи розмов та смс.  А з 1 жовтня 2018 року будуть зберігати в повному обсязі всю інформацію користувачів за останні 30 діб.

При цьому обсяг трафіку для збереження щорічно зростатиме на 15% протягом п’яти років. У перелік інформації для збору входять голосові й текстові повідомлення, зображення, аудіо, відео. Дані про факти прийому та передачі викликів, повідомлень та іншого контенту оператори зобов’язані зберігати протягом півроку.

Затвердження процедури зберігання трафіку пройшло в рамках реалізації пакету антитерористичних законів, також відомих як «пакет Ярової», прийнятих у червні 2016 року. Зокрема, ці закони наділяють поліцію правом запитувати у операторів інформацію про клієнтів, а ФСБ – вимагати від соцмереж і месенджерів ключі шифрування.

Нагадаємо, 16 квітня в Росії почали блокувати месенджер Telegram. Таганський районний суд схвалив обмеження доступу на території Росії до інтернет-ресурсів Telegram Messenger Limited Liability Partnership. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.