“Репортери без кордонів”: Україна та Білорусь покращили свої результати, Росія – без змін

26 квітня міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила дослідження World Press Freedom Index, у якому проаналізувала рівень свободи засобів інформації та умови для роботи журналістів у 180 країнах світу. Серед них – Україна, яка посіла 102 місце, Білорусь – 153 місце  та Росія – 148 місце. Білорусь та Україна покращили свої результати, Росія – без змін.

В звіті про Україну дослідники зазначають:

«Інформаційна війна з Росією, як і раніше, є джерелом занепокоєння. У 2016 році влада знову виявилися безсилою, щоб захистити ЗМІ від атак, таких, як убивство журналіста Павла Шеремета, публікація персональних даних тисяч журналістів, звинувачених у «зраді», і підпал штаб-квартири телеканалу «Інтер». У беззаконних районах на сході, контрольованих сепаратистами, досі немає критично налаштованих журналістів та іноземних спостерігачів».

Окрім оцінки рівня свободи медіа, “Репортери без кордонів” збирають дані щодо вбитих та ув’язнених журналістів у всьому світі.

Ми відобразили на графіці дані щодо вбитих та ув’язнених журналістів й Інтернет-активістів в Україні, Росії та Білорусі, взявши за основу дані барометру порушень свободи “Репортерів без кордонів”.

Росія в рейтингу «Репортерів без кордонів» залишилася на 148-й позиції без змін.

Білорусь – на 153 сходинці, проте із покращенням: країна піднялася на 4 пункти, порівняно із попереднім роком.

Із 2017-ого року стала доступною також інформація щодо не лише вбитих, а й арештованих журналістів, медіа-асистентів та Інтернет-активістів. Серед трьох країн набільше арештованих Інтернет-активістів – в Білорусі, натомість в країні немає даних щодо доведених фактів вбивст або ув’язнень журналістів за 2017 та 2016-ий роки.

В Росії ситуація найгірша серед трьох країн. Тут знаходяться в ув’язненні троє журналістів та один інтернет-активіст станом на 2017-ий рік.  Крім того, в квітні 2017-ого року був вбитий російський журналіст Ніколай Андрущенко.

“Репортери без кордонів” вносять до своєї бази даних лише ті факти вбивств та арештів журналістів й Інтернет-активістів, щодо яких було доведено, що вони стали наслідком журналістської діяльності цих людей.

«Репортери без кордонів» заявляють, що свобода засобів інформації все частіше перебуває під загрозою не лише в країнах із авторитарними режимами, а й у країнах, які вважаються моделями демократії. За даними дослідників, число країн, де ситуація для ЗМІ вважається «доброю» або «досить доброю», зменшилося лише за рік, і так загальновизнані демократії не є винятком у цьому тренді. «Демократії, які традиційно розглядають свободу засобів інформації як одну з фундаментальних основ, мають продовжувати бути моделлю для решти світу, а не навпаки», – наголосив генеральний секретар оранізації Крістоф Делоер.

Нагадаємо, Freedom House представив прогноз для України на 2017-ий та оцінив рівень демократії в країні: краще в місцевому самоврядуванні, правосудді та боротьбі з корупцією, гірше – в громадянському суспільстві.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.