Рада ЄС затвердила нові санкції за кіберзлочини

17 травня 2019 року Рада ЄС затвердила нові санкції за вчинення кіберзлочинів, які будуть спрямовані на тих, хто здійснює кібератаки незалежно від національності чи місцезнаходження. Відповідне повідомлення розміщене на офіційному сайті Ради ЄС.

Фото з відкритих джерел

Нові санкції включають заборону на поїздки до ЄС,  замороження активів осіб та організацій, а підсанкційним особам забороняється надавати кошти.

“Ці санкції дозволяють ЄС вперше накладати обмежувальні санкції на осіб або суб’єкти, які несуть відповідальність за кібератаки або спроби кібератак, що становить зовнішню загрозу ЄС, а також на осіб, які надають фінансову, технічну або матеріальну підтримку для таких атак. Санкції можуть також застосовуватися до осіб, пов’язаних з кіберзлочинністю”, – йдеться у повідомленні Ради ЄС.

У повідомленні також зазначається, що санкції необхідні для досягнення цілей Спільної зовнішньої політики та політики безпеки.

Рада ЄС також опублікувала ознаки кібератак, що підпадають під сферу застосування нових санкцій:

  • здійснюються з-за меж ЄС
  • використовують інфраструктуру за межами ЄС
  • здійснюються особами або установами, створеними або діючими за межами ЄС
  • здійснюються за підтримки осіб або організацій, що діють поза межами ЄС
  • кібератаки з потенційно значним ефектом.

У Раді ЄС зазначають, що стурбовані зростанням шкідливої ​​поведінки в кіберпросторі, яка має на меті підірвати цілісність, безпеку та економічну конкурентоспроможність ЄС.

Нагадаємо, 15 квітня 2019 року Рада ЄС остаточно схвалила реформу авторського права. Новий закон зобов’яже інтернет-платформи укладати угоди з авторами контенту для використання їхніх робіт онлайн. Мета реформи авторського права — допомогти авторам отримувати адекватну винагороду за свої твори.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.