Путін підписав закон про суверенний рунет

Президент Росії Володимир Путін 1 травня 2019 року підписав закон про суверенний рунет, який вступить в силу через півроку, а деякі його положення з 2021 року. Текст документу розміщено на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ.

Фото з відкритих джерел: Путін підписав закон про ізольований рунет

З 1 листопада 2019 року оператори зв’язку мають встановити у своїх мережах технічні засоби, які фільтруватимуть трафік, щоб блокувати заборонені у РФ сайти, а провайдери – пристрої для “протидії загрозам стійкості”. Контролюючим органом, який забезпечуватиме «стале, безпечне і цілісне функціонування інтернету у Росії», буде Роскомнадзор.

Як раніше повідомляла Роскомсвобода, десять міжнародних організацій, серед яких Human Rights Watch та “Репортери без кордонів”, у спільній заяві закликали Путіна не підписувати закон про ізоляцію рунету, оскільки це призведе до подальшого обмеження свободи Інтернету у Росії. Правозахисники наголошують, що через відсутність у законі чітких критеріїв ізоляції рунету від глобальної мережі, влада на свій розсуд може застосовувати закон.

Нагадаємо, перша версія документу з’явилася у грудні 2018 року, а перше читання в Держдумі законопроект пройшов вже у лютому 2019. До другого читання у документ внесли 27 поправок. Держдума та Рада Федерації остаточно ухвалили закон 16 та 22 квітня 2019 року відповідно. Автори закону про ізоляцію рунету пояснюють, що регулювання захистить від «цілеспрямованого масштабного зовнішнього впливу».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.