Регіональні провайдери почали відключати центральні телеканали

Регіональні кабельні провайдери та медіагрупи не змогли домовитися про умови співпраці. Частково Одеська та Миколаївська області були відключені від трансляції центральних українських телеканалів з 1 січня 2017 р. А з 11 січня провайдер “Ланет” відключить центральні канали в своїй мережі.

Директор кабельного провайдера “Ланет” Мар’ян Івасюк ще 30 грудня 2016 р. повідомив, що телеканали групи “Inter Media Group”  будуть доступні до закінчення святкового періоду.  До складу останньої входять телеканали “Інтер”, “НТН”, “К1”, “К2”, “Мега”, “Піксель”, “Zoom”, “Enter-фільм”, “Інтер +”.

Мережа телебачення “Ланет” охоплює Львівську, Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Луганську, Хмельницьку, Київську області.

Про ці наміри Івасюк заявляв ще під час київської дискуії «Обмеження доступу українців до центральних телеканалів: хто залишиться у виграші?», організованої громадською організацією “Інтерньюз-Україна” 14 грудня.

З іншими трьома українськими медіагрупами, як “1+1 Медіа”, “StarLightMedia” та “Медіа група Україна”, провайдер встиг домовитися.

Уважаемые абоненты,Мережа Ланет достигла в переговорах с медиагруппами компромисса по всем критическим вопросам (синхр…

Posted by Мариан Ивасюк on Friday, 30 December 2016

 

В Одеській області з 1 січня частина місцевих операторів кабельного ТБ відключила ретрансляцію загальнонаціональних українських телеканалів, як “1+1”, “Інтер”, “ICTV”, “СТБ” тощо. Сотні тисяч осіб втратили можливість дивитися святкові телепрограми.

Одеський провайдер “Сана Плюс” залишив в мережі тільки деякі одеські телеканали, написала Ірина Пугачова.

Одесские кабельщики преподнесли сюрприз. В ноль часов, после того, как прозвучали поздравления президента и пробили …

Posted by Iirina Pugachova on Sunday, 1 January 2017

 

Керівниця Одеського Кризового медіацентру Альона Балаба повідомила, що одеські провайдери навіть увімкнули заборонені російські телеканали, які розповідали про події в Росії.

НЕ ДОГОВОРИЛИСЬ,или как очень богатые не нагнули среднебогатых, и чем это все грозит обычному украинскому телезрителю…

Posted by Olena Balaba on Sunday, 1 January 2017

 

В Миколаївській області провайдер “Норма” також ще 29 грудня попередив своїх абонентів, що з 1 січня відключить центральні телеканали. Мова йде про “1+1 Media” (“1 + 1”, “2 + 2″,”ТЕТ”,”Плюс Плюс”,”Уніан ТБ”,”Бігуді”), “StarLight Media” (“СТБ”, “ICTV”, “Новий канал”, “QTV”, “М1”, “М2”), “Медіа Група Україна” (“Україна”, “НЛО TV”, “Індиго TV”) та “Inter Media Group”.

http://www.amron.com.ua/

З 1 січня набув чинності закон “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення“ щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги (УПП)”.  Загальнонаціональні комерційні телеканали вилучаються зі складу УПП та переходять до договірних відносин з провайдерами.

Таким чином медіагрупи та провайдери повинні були до 2017 р. домовитися про умови, однак переговори проходили складно. Медіагрупи вимагають від провайдерів платити за їхній контент. Оператори проти, бо це означає збільшення фінансового навантаження для абонентів.

До складу УПП входять «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (в процесі створення), «Рада», місцеві та регіональні телеканали, що мовлять у межах не більш як однієї області та не здійснюють ретрансляції програм інших мовників і не володіють іншими ліцензіями на ефірне мовлення в інших областях.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.