Проти журналіста, який написав про статки черкаського прокурора, розпочато кримінальне провадження

Черкаський відділ поліції ГУНП в області відкрив кримінальне провадження стосовно журналіста місцевого інтернет-видання «Кропива» Олександра Безпрозванного, який писав про статки заступника начальника відділу управління прокуратури Черкаської області Олександра Кожушка. Олександр Кожушко запевняє, що журналіст поширив конфіденційну інформацію, – передає Детектор.Медіа.

фото з відкритих джерел

Йдеться про публікації від 18 вересня 2017 року «Для збереження заощаджень прокурор обрав солідний антикваріат» та від 9 листопада 2017 року «Золотий” прокурор, у розквіті сил, відсудив підвищення пенсії по інвалідності».

Прокурор черкаської місцевої прокуратури Ольга Поліщук підтвердила, що за заявою працівника прокуратури Черкаської області Кожушка Олександра Миколайовича справді було внесено дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкрито кримінальне провадження за частиною І статті 182 Кримінального кодексу України.

«А саме мова йде про порушення недоторканності приватного життя. Оскільки Олександр Кожушко повідомив, що в мережі інтернет розміщено та поширено конфіденційну інформацію щодо нього», – відзначила Ольга Поліщук.

Про це повідомили у Національній спілці журналістів України, висловивши переконання, що прокурори мають бути відкритими до інтересу журналістів щодо своїх статків. Подачу заяви, як це зробив черкаський прокурор, у НСЖУ назвали небезпечним прецедентом.

«Ми чекаємо, що прокурори будуть успішно звітувати про боротьбу з безкарністю щодо журналістів, а не самі поповнювати лави тих, хто в той чи інший спосіб намагається обмежити права журналістів», – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Згодом телеканал «Інтер» навіть зняв за ними сюжет.

«Про те, що наді мною ведеться слідство, відкрите 16 грудня, дізнався випадково, коли 10 лютого отримав виклик з’явитися до слідчого й надати пояснення, – розповів у коментарі НСЖУ Олександр Безпрозванний. – Як мені розтлумачили, причина розслідування – це розкриття приватної інформації, зокрема й оприлюднення статусу інвалідності прокурора. Також написав про статки Олександра Кожушка: кілька розкішних машин, чимало квартир і навіть колекцію золотих монет, вартістю понад 200 тис. доларів».

Журналіст запевняє, що всі дані отримав із відкритих джерел: офіційного сайту «Судова влада України», де за прізвищем можна знайти судові справи по тій чи іншій особі, якщо такі були. А також із цього сайту можна перейти на інший офіційний ресурс «Єдиний державний реєстр судових рішень».

«Звинувачення і сама справа по суті своїй абсурдні. За багато років у журналістиці зробив не одне розслідування та кримінальну справу проти мене порушують уперше. За будь-який обставин із обвинувальним вироком не погоджуся, буду подавати апеляції, йтиму до кінця. Сподіваюся, що до такого не дійде і слідчому прийде просвітління та він закриє справу, – говорить журналіст. – А загалом, це добре, що на мене подали заяву та конфлікт вирішуватиметься в правовому полі – у будь-якому разі це краще аніж отримати по голові…»

Нагадаємо, високопосадовець РНБО вимагає притягнути журналіста до відповідальності за допис у блозі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.