Президент Зеленський підписав указ про доступність електронних послуг

29 липня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про розвиток електронних послуг, спрямований на доступність, зручність надання таких послуг та захист національних даних. Указ набрав чинності з дня опублікування.

Фото: Адміністрації президента

Відповідний указ розміщено на сайті Адміністрації президента. 

Указ передбачає проведення аудиту функціонування державних електронних інформаційних ресурсів протягом трьох місяців та їх повну уніфікацію, зокрема запровадження єдиних вимог до створення, ведення, функціонування та захисту таких ресурсів. 

Відповідно до указу впроваджується унікальний ідентифікатор фізособи та буде створено єдиний державний веб-портал електронних послуг. У веб-порталі українці зможуть створити електронний кабінет, отримати інформацію з держреєстрів, напкрилад, про майно, доходи, податки, землю. Через веб-портал можна буде надавати електронні, в тому числі й адміністративні, послуги.

Ідентифікатор фізособи та уніфікація реєстрів дасть змогу спростити державні послуги та звільнить від паперової тяганини і вимагання довідок у різних відомствах. 

Кабінет міністрів впродовж 2019 року має зробити електронними послуги, пов’язані із народженням дитини, реєстрацією місця проживання дитини, реєстрацією фізичної особи як платника податків під час оформлення паспорта громадянина України вперше. Інші пріоритетні послуги мають бути впроваджені впродовж 2020-2021 років.

А з Центрвиборчокомом узгодити можливість змінювати місце голосування онлайн, подавши попередньо в електронній формі відповідну заяву. Також опрацювати можливість голосування онлайн під час виборів та референдуму.

Указ також передбачає запровадження перевірки документів водіїв через державні е-ресурси. 

За словами радник президента Михайла Федорова, восени цього року розпочнеться видача паспортів у вигляді ID-карток одразу з електронним підписом.

«Відсутність у громадян засобів eID є ключовим бар’єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки в цілому. Пріоритет робимо на запровадженні та масштабуванні таких інноваційних підходів, як MobileID та SmartID, а також інших альтернативних засобів. Щоб кожен українець зміг якомога швидше відчути переваги цифрових перетворень у країні», – зазначив Федоров.

Нагадаємо, 9 липня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав указ про покращення доступу до зв’язку четвертого покоління (4G) до кінця року по всій країні. За словами заступника керівника Офісу президента Олексія Гончарука, з регулятором вже узгоджено план дій, аби до кінця року у маленьких населених пунктах та на дорогах з’явився 4G, а наступний крок – розмова стосовно 5G.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.