Представники Facebook привезли посадовцям МІП хороші новини напередодні виборів

23 січня 2019 року Міністерство інформаційної політики України приймало представників компанії Facebook, Inc. Іноземні гості підтвердили посилення заходів безпеки у соцмережі Фейсбук напередодні виборів 2019, а українці подякували компанії за турботу.

Габріелла Чех під час дискусії “Facebook для молодих професіоналів” у 2015 році “photo: ITU Pictures / Flickr

В Київ завітали керівник напрямку публічної політики Facebook у Центральній та Східній Європі Габріелла Чех (Gabriella Cseh) і керівник напрямку публічної політики з питань виборів Facebook Аніка Геісел (Anika Geisel) аби обговорити з представниками МІП заходи безпеки у соцмережі напередодні виборів в Україні. З боку української сторони на зустрічі були присутні Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, заступник Міністра Дмитро Золотухін і державний секретар МІП Артем Біденко.

Габріелла Чех зазначила, що Facebook планує посилити заходи безпеки під час проведення виборів в Україні, застосовуючи відповіді на порушення стандартів спільноти – правил використання cоцмережі Фейсбук, так звані community standards, що складаються з шести великих розділів.

Аніка Геісел зробила акцент на прозорості адміністраторів сторінок напередодні виборів. Українські користувачі можуть бачити, хто є модератором популярної сторінки, з якої країни він походить і яку рекламну кампанію було створено від імені сторінки.

Українські користувачі можуть бачити, хто є модератором популярної сторінки у Фейсбуці, з якої країни він походить і яку рекламну кампанію було створено від імені сторінки.

Юрій Стець нагадав про верифікацію сторінок українських держорганів у Фейсбуці, що була свого часу ініційована з боку Дмитра Зототухіна. Стець: «Ми високо цінуємо спільну роботу з Facebook у сфері інформаційної безпеки, зокрема верифікацію сторінок українських органів влади, протидію фейковим новинам і зусилля щодо забезпечення невтручання у вибори в Україні, як у президентські, так і в парламентські».

У свою чергу Дмитро Золотухін подякував представникам Facebook за нещодавнє видалення 107 профілів та сторінок що велися з території Росії. Золотухін: «Ми вдячні Facebook за неймовірну роботу, яку компанія зробила, виявивши та видаливши велику кількість пов’язаних фейкових профілів, груп і сторінок. Для нас це важливо, оскільки одна з двох виявлених мереж ботів, що керувалися з Росії, використовувалися для інформаційних операцій в Україні».

Одна з двох виявлених компанією Facebook мереж ботів, що керувалися з Росії, використовувалися для інформаційних операцій в Україні – Дмитро Золотухін

На наступному тижні компанія Facebook, Inc також проведе в Києві закрите навчання для представників громадянського суспільства та журналістів на тему протидії Фейсбуком втручання в виборчий процес та використання можливостей соцмережі для висвітлення виборів. 

Нагадаємо, у квітні 2018 року Faсebook озвучив причини видалення контенту з огляду на мову ненависті та мови, що спонукає до загрозливої поведінки, а у грудні 2018 року Facebok заборонив публікацію контенту та комунікацію, що спонукає до вчинення сексуальних дій.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.