Правила акредитації для іноземних журналістів в зоні АТО можуть змінити

Медіа-організації та представники Міністерства оборони України домовились провести окрему зустріч для з’ясування питань, пов’язаних з новими правилами акредитації представників засобів масової інформації в зоні АТО, зокрема для іноземних журналістів.

Про це представники Міноборони та громадськості домовилися на засіданні Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні при Адміністрації Президента, яке відбулося 23 листопада, повідомляє сайт Інституту масової інформації.

На засіданні були присутні представники ІМІ, “Детектор медіа” та Національної спілки журналістів України. Орієнтовно зустріч щодо акредитації відбудеться наступного тижня.

На засіданні робочої групи представники Інституту масової інформації передали представникам Міноборони запитання від журналістської спільноти, що стосуються нового режиму акредитації в зоні АТО та ситуації з програмою “Embedded journalists” (закріплення журналіста за військовою частиною в зоні АТО). У відповідь представники Міністерства оборони запевнили, що програма залишається і продовжує функціонувати.

Статус “Embedded journalists” передбачає підписання контракту між журналістом, ЗМІ і Міністерством оборони України про нерозголошення державних таємниць та інформації, яка може загрожувати інформаційній безпеці України. З журналістом буде постійно працювати прес-офіцер.

25 жовтня речник Міноборони з питань АТО Олександр Мотузяник повідомив, що для журналістів у зоні проведення антитерористичної операції планується запровадження дворівневої акредитації. Охочі отримати акредитацію на лінію зіткнення, муситимуть пройти триденне навчання.

Сьогодні для роботи в зоні АТО представник ЗМІ спершу має пройти акредитацію в Службі безпеки України та оформити прес-карту й отримати її в штабі АТО в Краматорську. А далі кожну свою поїздку в зону бойових дій власники прес-карт мають узгоджувати напередодні з прес-центром АТО, а на місці мають узгоджувати свої дії з прес-офіцерами. Детальний порядок акредитації та умови роботи в зоні АТО описані на сайті Міноборони.

Нагадаемо, Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів була утворена у лютому 2016 року президентом України з метою “налагодження ефективного механізму взаємодії державних органів та інститутів громадянського суспільства, зокрема засобів масової інформації, з питань запобігання перешкоджанню законній професійній діяльності журналістів”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.