Небезпечний прецендент на горі Карачун: позиції журналістів та влади

Президент України Петро Порошенко 5 грудня 2016 р. приїхав на гору Карачун, що біля Слов’янська, для відкриття відновленої телерадіомережі. На подію приїхало багато представників ЗМІ. Деяких з них не пустили на подію, змусивши очікувати кілька годин в автобусі, а деякі були вимушені чекати на вулиці при морозній температурі.

В результаті виник публічний конфлікт між журналістами та представниками влади. Журналісти заявляють про погрози від правоохоронців, останні виправдовуються, що мали законні підстави на подібні діяти.

Позиція влади

В СБУ пояснили, що проти деяких журналістів досі відкриті кримінальні справи, або їх особистість не змогли підтвердити.

“Представники ЗМІ, яким був обмежений доступ на подію, за наявною інформацією, є фігурантами кримінальних проваджень, у тому числі за незаконне зберігання зброї або не надали правоохоронцям документів, що підтверджують їхні особи. Можливості оперативно з’ясувати деталі ситуації в “польових” умовах не було, тому для забезпечення безпеки заходу їм було обмежено доступ на подію”, – написала у Фейсбуці Олена Гітлянська, речниця СБУ.

Хочу прояснити ситуацію з недопущення кількох журналістів на подію під час відкриття вежі на горі Карачун за участю През…

Posted by Гітлянська Олена on Tuesday, 6 December 2016

Позиція журналістів

Представники ЗМІ не розуміють, чому журналісти, проти яких нібито відкриті кримінальні провадженні, були взагалі акредитовані на подібний захід в зоні АТО.

В інциденті на горі постраждали журналісти таких видань: “До Тебе” (філія Національної телекомпанії України “Донецька регіональна дирекція”), Еспресо.TV та “Громадське ТБ Донбасу”.

“Громадське ТБ Донбасу” зробили невеликий сюжет по конфлікту і опублікувало заяву в Фейсбуці. Вони вважають, що охоронці не мали право перешкоджати діяльності журналіста Дмитра Журавльова, адже в того була акредитація.

 

5 декабря 2016 года член общественной организации «Общественное телевидение Донбасса» Дмитрий Журавлев прибыл на место с…

Posted by Общественное ТВ Донбасса / Громадське ТБ Донбасу on Monday, 5 December 2016

Донецька обласна спілка журналістів НСЖУ опублікувала заяву, в якій засудила дії правоохоронців (погрози здоров’ю та фізичне щодо перешкоджання роботі журналістів).

В Спілці також наголосили, що журналісти були у встановленому порядку акредитовані прес-службою військово-цивільної адміністрації та жодних претензій до вищезазначених журналістів ані зі сторони адміністрацій, ані зі сторони правоохоронних органів раніше не було.

ЗАЯВА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ЖУРНАЛІСТІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ З ПРИВОДУ ПЕРЕШКОДЖАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ П…

Posted by Донецька обласна спілка журналістів НСЖУ on Tuesday, 6 December 2016

Керівництво телеканалу “До тебе” назвало випадок на горі “небезпечним прецендетом”.

Мар’яна П’єцух, журналістка “Української Правди”, була теж серед тих, кого змусили очікувати кілька годин при мінусовій температурі. Вона обурена, що їй не дали погрітися і відзняти матеріал.

Сьогодні на Карачуні був бенефіс зневаги держапарату до журналістів (про це в мене було нині два пости – спочатку не пу…

Posted by Mariana Pietsukh on Monday, 5 December 2016

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.