“Потрібна не регуляція Інтернету, а саморегуляція”: відбулася друга робоча зустріч представників громадянського суспільства за проектом “Зелена книга”

У вівторок, 21 травня, у ГО «Інтерньюз-Україна» пройшла друга робоча зустріч в рамках адвокаційного проекту «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень».

Відбулася друга зустріч стейкхолдерів з інформаційної безпеки та свободи інтернету 

Зустріч розпочав керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна” Віталій Мороз, зазначивши: “Ми виходимо з того, що Україна не має щеплення від поганого законодавства. Зміна першої особи держави не означає, що законодавчі ініціативи, які будуть схвалюватися, будуть відразу якісними”.

В ході дискусії учасники дебатували щодо вдосконалення термінології та коректного використання понять, які стосуються управління Інтернетом, оскільки визначення “регулювання мережі” більше тяжіє до цензурування та контролю.

Частина експертів вважає: необхідно працювати з користувачами та з суспільством загалом в частині підвищення у них розуміння, як правильно користуватися Інтернетом, що таке кібергігієна та якою має бути саморегуляція у мережі.

Експерти також наголосили на важливості сьогодні зосередитися на законопроектах, які є у Верховній Раді №10139 (стосується розповсюдження недостовірної інформації в Інтернеті) та №10143 (стосується авторського права.

Під час зустрічі експерти висловили застереження, що наступний склад Верховної Ради намагатиметься ще жорсткіше контролювати Інтернет.  

Наступний етап в рамках проекту – друга робоча зустріч групи урядовців, що відбудеться 28 травня 2019 року. У обговоренні візьмуть участь представники ключових міністерств та державних інституцій, що здійснюють політику в сфері інформаційного простору та телекомунікацій.

У квітні 2019 року ГО “Інтерньюз-Україна” у партнерстві з УФБС розпочали проект, що ставить за мету написання “Зеленої книги”. Проект має на меті покращити якість розробки нових законодавчих ініціатив в Україні у тематиках інтернету та інформаційного простору.

Детальніше про проведену першу зустріч представників громадянськогоо суспільства та IT-галузі читайте на нашому сайті, більше деталей про проект – за посиланням.

Проект «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна” , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.