“Поширювала в Інтернеті русофобські ідеї”. У Ялті засудили українську активістку до двох років умовно

Підконтрольний Кремлю Ялтинський міський суд 25 грудня засудив українську активістку Ларису Китайську до двох років умовного терміну за публікації в соціальних мережах, повідомляє Кримська правозахисна група. Є свідчення про те, що слідчими був створений фейковий акаунт активістки.

на фото – Лариса Китайська, архівне фото. Джерело – Кримська правозахисна група

За рішенням суду, Китайська, яку звинуватили в злочині за ч. 1 ст. 282 Кримінального кодексу Росії (розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності), протягом двох років не зможе залишати Ялту.

12 серпня 2016 року Ларисі Китайській російські силовики вручили підозру про вчинення злочину і підписку про невиїзд. До цього підконтрольна Росії прокуратура повідомила про порушення кримінальної справи відносно жительки Ялти, яка, як стверджують у відомстві, “поширювала в Інтернеті русофобські ідеї”.

Лариса Китайська вперше була затримана співробітниками ФСБ Росії в Ялті 18 липня 2016 року. Після цього в її квартирі провели обшук.

Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження щодо незаконного затримання й обшуку житла в Ялті громадянки України. За цими фактами розпочато досудове розслідування кримінальних проваджень за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ст.162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України. Матеріали передані в Генеральну прокуратуру України для визначення підслідності.

Кримчанка вважає, що справа проти неї сфабрикована з метою залякати недостатньо лояльних жителів анексованого півострова. Активістка впевнена, що справа проти неї носить суто політичний характер і, насамперед, викликана її проукраїнською позицією.

Як повідомив у Фейсбуці журналіст Олександр Янковський, слідчими був створений фейковий акаунт активістки: 

“Як вона розповідала – спеціально для такого вироку російські слідчі зробили фейковий акаунт, на який скидали ті фотографії, які, вони точно знали, суд визнає протиправними. Отже, якщо ви – українець в Криму, можете бути впевненими: за потреби російські окупанти намалюють вам компрометуючий вас акаунт за декілька хвилин”.

Нагадаємо, низку українських медіа внесено до списку «іноземних агентів» в Росії і Криму.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.