Порушення прав користувачів в мережі безпосередньо вказує на недосконале законодавство – відбулася робоча зустріч урядовців за проектом “Зелена книга”

У четвер, 25 квітня, відбулася перша робоча зустріч представників державних органів України в рамках адвокаційного проекту «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень». Участь у обговоренні взяли представники Держспецзв’язку, департаменту кіберполіції Нацполіції України, СБУ, РНБО та Держагентства з питань електронного урядування.

Одна з ключових проблем в сфері взаємовідносин в онлайні  – це брак ефективноої комунікації між представниками громадянського суспільства та урядових інституцій. Саме тому є необхідність вести діалог між стейкхолдерами та говорити на одному, експертному, рівні. Про це сказав керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна” Віталій Мороз на початку зустрічі.

Урядовці вказують: довіра до державних інституцій, що мають вплив на взаємовідносини в онлайні, є на доволі низькому рівні. Й визнають, що мультистейкхолдеризм є важливий принципом в питаннях управління інтернетом. Також урядовці готові запрошувати бізнес, громадські організації до обговорення законопроектів, що стосуються інтернету.

В ході дискусії учасники дебатували про блокування сайтів та соцмереж. Частина урядовців переконана – це не розстріляні списки чи репресії. Певна частина сайтів, що блокуються, використовують зовнішні актори, що несе загрозу національній безпеці. Якщо закриваються одні ресурси, агресор відкриває інші, тому потрібно захищатися, а без таких заходів Україна втратить кібероборону.

Урядовці також зазначили, що в Україні, як і у інших країнах, механізми регулювання лише вибудовуються і у нашій країні є потреба закласти правову основу. А порушення прав користувачів в мережі безпосередньо вказує на недосконале законодавство.

Частина учасників зустрічі апелювала до необхідності встановлення правил в інтересах громадян, оскільки відсутність певних норм призводить до зловживання технологіями, тож держава має створювати у інформаційній сфері умови та покладати завдання захисту національних інтересів на відповідні органи.

Наступні зустрічі в рамках проекту відбудуться 21 та 28 травня, на яких учасники обговорять питання регулювання свободи слова в онлайні, переваги та недоліки функціонування мережі в Україні та які основні загрози, пов’язані з Інтернетом, є сьогодні.

Нагадаємо, минулого тижня 18 квітня відбулася також перша робоча зустріч представників громадського суспільства та IT-cектору


Проект “Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень” ГО “Інтерньюз-Україна” у партнерстві з УФБС розпочала у квітні 2019 року. Проект має на меті покращити якість розробки нових законодавчих ініціатив в Україні у тематиках інтернету та інформаційного простору.

Детальніше про проект читайте на сайті netfreedom.org.ua.

Проект «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна” , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.