Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо посилення кібербезпеки. 7 кроків для реалізації

SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images

Указ Президента передбачає: за кібератаки проти органів влади посилять відповідальність, держава шукатиме кошти в іноземних урядів, створять дві нові держструктури, краще захистять банки, до забезпечення кібербезпеки планують залучити бізнес

Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, Президент України Петро Порошешко підписав указ №254/2017, яким увів у дію рішення РНБО від 10 липня 2017 року «Про стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації», введеного в дію указом президента від 13 лютого 2017 року № 32».

Що означатиме виконання указу?

По-перше, до кінця осені державні органи та державні підприємства мають переглянути договори з Інтернет-провайдерами. Й заключити нові договори  з тими провайдерами, які надали документи про підтвердження відповідності системи захисту інформації встановленим вимогам у сфері захисту інформації. Про вимоги – нічого не сказано.

По-друге, до кібербезпеки планують залучити бізнес. Кабмін має визначити порядок залучення фізичних і юридичних осіб на умовах аутсорсингу до виконання завдань кіберзахисту державних електронних інформаційних ресурсів. Чи є на це кошти в рамках бюджету 2017 – невідомо.

По-третє, посилиться відповідальність за кібератаки проти органів влади. Кабінет Міністрів та СБУ повинні підготувати новий законопроект, що посилить відповідальність за кіберзлочини проти державних установ та об’єктів критичної інфраструктури. Законопрокт розмежує кримінальну відповідальність за кіберзлочини проти держави та цивільного населення й бізнесу.

По-четверте, держава планує залучати кошти іноземних урядів для забезпечення кібербезпеки.  Органи влади, а саме СБУ, Держспецзв’язок та Нацполіція, мають залучати міжнародну технічну допомогу щодо протидії кібератакам, посиливши міжнародну співпрацю з партнерами.

По-п’яте, створять дві нові інституції в сфері телекомунікацій – Центр обробки даних для розміщення державних електронних інформаційних ресурсів та Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України. Ці центри повинні отримати бюджетне фінансування наступного року.

По-шосте, планується посилити захист банків. РНБО рекомендує Нацбанку за участі Держспецзв’язку та СБУ удосконалити кіберзахист системно важливих банків України.

По-сьоме, Держспецзв’язок отримує нові повноваження – він стане органом, відповідальним за збереження резервних копій інформації та відомостей державних електронних інформресурсів.

Як відомо, наприкінці червня Україна стала об’єктом потужної кібератаки вірусу Petya, були уражені ключові об’єкти критичної інфраструктури, серед яких Нацполіція, Кабмін, найбільші банки та енергетичні об’єкти.   

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.