Порошенко ветував закон, який дозволяв блокування сайтів без суду

Президент Петро Порошенко скористався правом вето та повернув до парламенту зі своїми пропозиціями Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», прийнятий Верховною Радою України 22 вересня 2016 року.

“Президент повернув згаданий Закон до Верховної Ради України із пропозиціями для доопрацювання, з метою приведення його положень у відповідність із вимогами Конституції України, Бюджетного кодексу України, узгодження з нормами інших законодавчих актів”, – повідомила прес-служба Президента.

В Порошенка не пояснили, чи пов’язане ветування з закриттями сайтів FS.TO EX.UA та дискусійних положень законопроекту щодо можливих обмежень інтернет свободи.

Закон містить положення, які зобов’язували компнанії, що надають хостинг, в позасудовому порядку блокувати контент (сторінки або сайти), виключно на підставі письмових тверджень представників власників авторських прав. Також власники авторських прав могли б вимагати надати персональні дані про власників сайтів чи сторінки в позасудовому порядку.

Після прийняття законопроекту Верховною Радою ряд організацій, в тому числі Інтернет асоціація України, звернулися до Петра Порошенко з вимогою ветувати законопроект.

Президент України скористався правом вето та повернув до парламенту зі своїми пропозиціями Закон України «Про державну п…

Опубліковано Інтернет Асоціація України – ІнАУ 18 листопад 2016 р.

Кіберполіція Національної поліції України 15 листопада 2016 року припинила діяльність нелегального онлайн-кінотеатру FS.TO. Водночас найбільший в Україні файлообмінник EX.UA, де також було багато фільмів, того ж дня оголосив про рішення припинити свою роботу через політику держави.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.