Порошенко підтримує ідею законопроекту про реєстрацію агентів впливу. Йому опонують

Під час виголошення щорічного послання до Верховної Ради, Президент України Петро Порошенко висловився на підтримку ідеї прийняття законопроекту про реєстрацію агентів впливу держави-агресора — Росії. За його словами «п’ята колона піднімає голову, намагається зібрати до купи різні свої шеренги, користуючись перевагами демократії, активізується в інформаційному просторі».

Фото — телеканал 24

Петро Порошенко зазначив:

«Деякі телеканали, газети, інтернет-видання стали неприхованими рупорами російської пропаганди. Поділяю думку голови Верховної Ради про те, що у період виборів питання інформаційної безпеки є одним із головних; що частина нашого інформаційного поля так само окупована, як частина української території сьогодні».

«Отож, я підтримую ідею законопроекту про реєстрацію агентів впливу держави-агресора РФ», — сказав президент, зазначивши, що такий закон «жодним чином не вплине ані на громадянське суспільство, ані на медіа, ані на свободу слова».

Створення законопроекту про реєстрацію іноземних агентів в Україні ініціювала Фракція «Народний фронт». На погоджувальній раді парламенту лідер фракції Максим Бурбак заявив:

«Народний фронт» ініціює розробку законопроекту, аналогічного закону у Сполучених Штатах від ’38 року, про реєстрацію іноземних агентів. Він має стати, в тому числі, одним із запобіжників від впливу Кремля на Україну».

Закон, на який посилаються Максим Бурбак, був прийнятий у 1938 році в США — «Акт про реєстрацію іноземних агентів». Він вимагає, щоб іноземні агенти, що представляють в американській політиці іноземні уряди, а також закордонні фізичні та юридичні особи, розкривали свої дії і джерела фінансування.

В мережі відреагували неоднозначно. Народний депутат Сергій Лєщєнко розкритикував ініціативу «Народного фронту»:

Мирослав Олешко, якого відносять до «партійних тролів Блока Петра Порошенка» навпаки підтримав:


25 листопада 2017 року президент Росії Володимир Путін підписав схожий закон — про засоби масової інформації-«іноземних агентів», якими можуть визнати ті ЗМІ, що отримують фінансування з-за кордону. Та вже наступного місяця, Міністерство юстиції Росії опублікувало список засобів масової інформації, яким присвоєно статус «іноземного агента» в Росії і окупованому нею Криму. До списку потрапили:

  • Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL),
  • проект української служби «Крим.Реалії»,
  • проект російської служби Радіо Свобода «Фактографія» і «Сибирь.Реалии»,
  • телеканал «Настоящее время»,
  • Татарсько-башкирська служба Радіо Свобода,
  • медіа-проекти «Idel.Реалии»,
  • «Кавказ.Реалии».

Нагадаємо,  14 травня 2018 року Президент України своїм указом № 126/2018 ввів в дію рішення РНБО України від  2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Серед іншого, указ зобов’язує операторів та телекомунікаційні компанії обмежити доступ до понад 150 сайтів, зокрема таких як 1tv.com, ria.ru, ren.tv, sputniknews.com, inosmi.ru і т. д. Тоді громадські організації виступили проти цього указу. вказавши, що указ погіршує ситуацію зі свободою Інтернету в Україні та призводить до чергового порушення прав користувачів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.