Порошенко: Методи впливу Москви при втручанні у вибори стають все більш витонченими

Президента України цитує Детектор медіа. Про це Петро Порошенко заявив на конференції «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед». Захід проходить 7–8 листопада в Києві в рамках платформи Україна-НАТО.

Фото Уніан

Під час вступного слова Президент України Петро Порошенко, зокрема, зазначив, що частиною гібридної війни є спроби дестабілізувати ситуацію всередині інших країн. Одним з головних фронтів війни президент назвав інформаційний та інтернет-простір. Зокрема, наголосив на російському походженні  вірусів, які намагалися атакувати українські стратегічно важливі системи. Та втручання Москви у вибори в демократичних країнах.

«Надзвичайно важливі висновки американських аналітичних центрів напередодні вчорашніх виборів у Конгрес США, які вже вкотре підтвердили: методи впливу Росії, яка вміло прикривається демократичними принципами і цінностями, стають все більш витонченими. Вона вчиться, як обходити нашу систему захисту», — наголосив президент.

Наступного року в Україні мають пройти президентські та парламентські вибори. Петро Порошенко вважає, що одним з елементів впливу на волевиявлення стане втручання через соціальні мережі: адже вони дали доступ до свідомості та підсвідомості цілих націй.

«І ніхто не скористався цим так вправно, як путінська Росія, — підкреслив Президент. Знаєш алгоритми, вмієш накручувати лайки і репости, вмієш накручувати рейтинги у соціальних мережах — ось YouTube лежить біля твоїх ніг. Вмієш плодити армію ботів? Незалежно від того, через які сервери вони працюють, знаходяться вони не території Росії — Twitter та Facebook теж твої. Пам’ятаєте, скільки галасу було, коли РНБО застосувала санкції проти соціальних мереж „Однокласскники“ і „ВКонтакте“? І одразу через декілька місяців надійшли докази прямого впливу ФСБ на ці дві соціальні мережі. Більше року живемо без них і вже ніхто їх і не згадує, А для безпеки через те, що ці підривні канали були обмежені, був величезний позитивний вплив», — зазначає Петро Порошенко.

Нагадаємо, під час виголошення щорічного послання до Верховної Ради, Президент України Петро Порошенко висловився на підтримку ідеї прийняття законопроекту про реєстрацію агентів впливу держави-агресора — Росії. За його словами «п’ята колона піднімає голову, намагається зібрати до купи різні свої шеренги, користуючись перевагами демократії, активізується в інформаційному просторі».

У травні ж 2017 року із запровадженням санкцій РНБО та Президент зобов’язали інтернет-провайдерів блокувати доступ до російських соціальних мереж «Вконтакте» і «Одноклассники», інтернет-порталу «Яндекс» і його сервісів, а також поштового сервісу Mail.ru, ресурсів виробників програмного забезпечення «Лабораторія Касперського», «Доктор Веб», 1С та інших. За підрахунками «Детектора медіа», під санкціями у списках юридичних і фізичних осіб нині опинилися 198 сайтів і веб-ресурсів з Росії та з окупованих територій України, а також три українські інтернет-ресурси.

У червні цього року секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що для захисту держави необхідно прийняти пакет законів, які розширять можливості державних органів у питаннях інформаційної та кібербезпеки.

А у вересні голова Верховної Ради України Андрій Парубій заговорив про важливість інформаційної безпеки України в період гібридної війни та повідомив про підготовку перших законопроектів щодо цього.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.