Польща оскаржила Директиву ЄС про авторське право в Інтернеті

Польща подала до Суду Європейського Союзу скаргу щодо реформи авторського права ЄС у п’ятницю, 24 травня, оскільки у положеннях Директиви вбачають загрозу свободі слова. Про це повідомляє DW. Польща – одна з шести країн-членів ЄС, які не підтримали реформу.

Фото з відкритих джерел

Як йдеться у заяві міністра закордонних справ Польщі, Конрада Шиманського, положення Директиви про авторські права в інтернеті є не чіткими та несуть загрозу свободі слова, зокрема свободі слова в Інтернеті.

Міністр вважає, що це може призвести до прийняття нормативних актів та правил аналогічних до превентивної цензури, що заборонено у Конституції Польщі і у договорах ЄС.

Перший проект Директиви був написаний ще у вересні 2016 року, але тоді Європарламент відхилив документ, відправивши його на доопрацювання. Доопрацьований та затверджений документ передбачає додаткові права для медіа у зв’язку з цифровим використанням їх публікацій. Найбільш суперечливими вважають статті 15 та 17. Перша  зобов’язує пошукові системи та інтернет-платформи отримувати дозвіл від медіа на показ їхніх матеріалів користувачам, що стосується і Google, оскільки прев’ю матеріалів зазвичай показує в результатах пошуку. Інша норма відповідальність за порушення авторського права.

Нагадаємо, Рада ЄС 15 квітня 2019 року затвердила суперечливу Директиву про авторські права в інтернеті. Новий закон зобов’язує інтернет-платформи укладати угоди з авторами контенту для використання їхніх робіт онлайн. Мета реформи авторського права — допомогти авторам отримувати адекватну винагороду за свої твори.

Більше про те, як приймався закон, хто виступав проти, та як Директива ЄС вплине на український інтернет, читайте на сайті netfreedom.org.ua.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.