Після виборів у Казахстані продовжуються проблеми з доступом до соціальних мереж

Користувачі у Казахстані скаржаться, що проблеми з доступом до соціальних мереж, які почалися ще 9 червня у день президентських виборів, продовжуються. Збої у роботі месенджерів повторилися і у день інавгурації Касим-Жомарта Токарева.

Фото: Unsplash

Окрім обмеження доступу до соцмереж користувачі повідомили і про збої у роботі стільникового зв’язку, пише видання Sputnik. Так, у столиці Казахстану Нур-Султані не було зв’язку у центрі міста.

Журналісти, які працювали на виборчих дільницях теж розповідали про обмеження доступу до Facebook і Telеgram. Станом на 12 червня спостерігалися збої у роботі WhatsApp, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube.

Як повідомляє видання, Генпрокуратура Казахстану прокоментувала блокування Інтернету та соцмереж з боку відомства. Начальник служби з безпеки суспільних інтересів Генпрокуратури Казахстану Сапарбек Нерпеісов заявив: “Стосовно блокування Інтернету. Так, є така постанова, там чотирьом органам надаються певні повноваження. Але стосовно Генпрокуратури, яка обов’язково звертається до певного уповноваженого органу, який це орган, ви все знаєте. У ці дні такого звернення від Генпрокуратури не було”

Він також додав, що не було оголошено надзвичайний стан, який міг бути офіційним приводом для блокування Інтернету.

Нагадаємо, міжнародна група NetBlocks, яка займається моніторингом свободи Інтернету у світі, заявила, що у Казахстані 12 червня з 11:00 за місцевим часом обмежено доступ до соціальних мереж. NetBlocks також заявила, що обмеження доступу до більше, ніж  десяти сайтів та соціальних мереж говорить про високий рівень скоординованості організаторів блокування.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.