Після чергового блокування Інтернету у Індії “Репортери без кордонів” закликають переглянути законодавство країни

Міжнародна неурядова організація “Репортери без кордонів” засуджує грубе цензурування у Індії і закликає переглянути законодавство країни щодо права на доступ до інформації та онлайн-новин. Відповідну заяву організація зробила після чергового блокування Інтернету у Кашмірі.

Зображення: D. Bastard / RSF

Як йдеться у повідомленні, влада Індіі блокує Інтернет щонайменше 10 разів на місяць, в результаті чого в середньому декілька сотень тисяч людей позбавлені права отримувати інформацію в мережі. У організації повідомляють, що трапляються випадки блокувань з “превентивною мірою”, як от 5 липня 2019 року після перестрілки між бойовиками та воєнізованими формуваннями. 

Центр права свободи програмного забезпечення зазначили, що в Індії впродовж 2019 року вже був 61 випадок блокування Інтернету. 

“Відключення Інтернету не дозволяє журналістами працювати, оскільки заважає їм отримати доступ до основних джерел. Це позбавляє громадськість достовірної та незалежної інформації. Влада має якомога швидше внести зміни до законодавства, щоб гарантувати право громадян на необмежений доступ до інформації у Інтернеті”, – сказав Даніель Бастард, голова Азійсько-Тихоокеанського бюро “Репортерів без кордонів” .

У Всесвітньому рейтингу свободи преси “Репортерів без кордонів” у 2019 році Індія посідає 140 місце зі 180. 

Нагадаємо, у червні у Казахстані був обмежений доступ до соціальних мереж Facebook, Instagram та WhatsApp. Після акцій протесту 9 червня у двох найбільших містах країни щодо бойкотування дострокових президентських виборів, які відбувалися в той же день, випадки блокування месенджерів, соцмереж та вебсайтів почастішали. Переобраний на виборах президент Касим-Жомарт Токаєв заявив журналістам, що “не в курсі” про блокування соцмереж у день виборів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.