Під загрозою терористичних атак ЄС може надати поліції доступ до хмарних сховищ даних Facebook та Google

Описаний як “надзвичайний захід за надзвичайних обставин” прямий доступ поліції до хмарних сховищ даних входить до переліку пропозицій ЄС щодо пришвидшення процесу розслідувань злочинів терористів, – передає The Guardian.

ЄС шукає шляхів, як полегшити доступ поліції та внутрішніх органів до “електронних доказів” із американських IT-компаній, таких як Google та Facebook. Включно із прямим доступом до інформації, яка міститься в хмарних сховищах і навіть в тому випадку, якщо вона міститься в іншої держави-члена ЄС. Зараз дуже часто це є дуже повільним процесом.

ЄС запропонував три опції, які в подальшому стануть базою для законодавчих пропозицій:

  1. Найменш нав’язлива з них передбачає, що правоохоронні органи однієї держави-члена можуть звертатися до інтернет-провайдера в іншій, не запитуючи саму державу про це.
  2. Інша опція передбачає, що компанії будуть зобов’язані передавати інформацію на вимогу правоохоронних органів інших країн-членів.
  3. Найбільш сувора пропозиція полягає в наданні правоохоронним органам прямого доступу до інформації в хмарних сховищах. Таку опцію пропонують в ситуаціях, коли влада не знає, де розташований сервер, на якому зберігається інформація або є ризик, що інформація буде втрачена.

“Третя опція – це можливість в умовах надзвичайних ситуацій, для якої будуть потрібні додаткові гарантії захисту приватності людей”, – вказує Віра Юрова, – “Ви просто не можете масово збирати цифрову інформацію для майбутнього використання”.

Комісар ЄС з питань юстиції Віра Юрова зазначає: “Я впевнена, що зараз, під впливом терористичних атак та зростаючих загроз у європейських міністрів буде більше розуміння, навіть у тих, які походять з країн, що не зазнали терористичних атак.

Міністри юстиції ЄС зустрінуться в наступний четвер у Брюсселі, щоб обговорити ці пропозиції, які будуть просуватися на законодавчому рівні на початку 2018-ого року.

“Мій вибір полягає в тому, щоб звертатися до таких заходів в надзвичайних ситуаціях, коли існує загроза тероризму. В такому разі я обираю дозволити доступ до персональної інформації”, – додає комісар, вказуючи, що жодні рішення ще не були прийняті.

Типи даних, які можуть потрапити в сферу дію закону, будуть обговорюватися під час зустрічі міністрів: від гео-даних й даних трафіку до персональної комунікації, а також гарантій захисту, таких як обов’язковість та пропорційність запитів від внутрішніх органів країн.

Зараз внутрішні органи Німеччини шукають інформації, яка розміщена на серверах в Ірландії – лакації багатьох європейських офісів американських ІТ-компаній, в тому числі Фейсбуку. На разі вони залежать від влади Ірландії, яка робить запит на інформацію, що є дуже довгим і громіздким процесом.

Між пришвидшенням розслідувань і втручанням в приватну інформацію користувачів існує тонка межа і збереження довіри користувача до хмарних сховищ є вирішальним, кажуть критики, особливо там, де ця інформація можу бути вилучена. Прямий доступ до даних користувачів підніме багато питань щодо приватності і гарантій безпеки цієї приватності.

Цікаво, що Майкрософт нещодавну виграв гучну битву проти американської відділу юстиції, який робив запит на інформацію імейлів, дані яких містяться на серверах в Ірландії. Європейська комісія тоді підтримала Майкрософ, заявляючи що до даних, які містяться на європейських серверах, іноземні держави не можуть мати прямого доступу.

Читайте погляд експерта команди проекту “Інтернет-свобода”, чому рішення про блокування російських інтернет-ресурсів в Україні було сильним з точки зору інформаційної безпеки.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.