“Підтримати неможливо”. Президент розглянув петицію про розблокування “Вконтакте”

“Підтримання електронної петиції щодо скасування блокування інтернет-ресурсу “Вконтакте” вважаю неможливим”. Президент Петро Порошенко відповів на електронну петицію щодо скасування заборони російської соцмережі “Вконтакте”

Про це повідомляє офіційна сторінка президента.

“Зазначаю, що російський холдинг “Mail.ru Group”, до складу якого входять товариства з обмеженою відповідальністю “Мэйл.РУ ГРУП”, “Вконтакте”, “Мейл.РУ Україна”, “В Контакті”, а також група компаній “Яндекс” та деякі інші інтернет-компанії широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди і проведення спеціальних інформаційних операцій проти України та її громадян”, – йдеться у відповіді Порошенка.

За його словами, вказані компанії сприяють спецслужбам Росії у збиранні, зберіганні, використанні та поширенні інформації з обмеженим доступом – персональних даних та особистого листування громадян України.

“Навіть угоди про користування вказаними сервісами містять положення про згоду користувачів на автоматичну передачу до компанії (фактично – до країни- агресора та її спецслужб) будь-якої інформації про них, її узагальнення, обробку та передачу третім особам”, – зауважив президент.

Крім того, він наголошує, що таким чином українські користувачі російських мереж потрапляють під контроль спецслужб Росії, які спочатку створюють необхідні умови для вербування, а потім використовують наших громадян у власних протиправних цілях: вербування українців до агентурної мережі та організації каналів збору інформації про пересування техніки й особового складу ЗСУ, що беруть участь у АТО.

Контентне наповнення цих ресурсів мережі інтернет також є спрямованим на намагання маніпулювати суспільною свідомістю через поширення недостовірної, неповної та упередженої інформації, сприяння присутньому, на жаль, в Україні протестному антиукраїнському потенціалу, втягненню його в антинародні акції та масові заворушення, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу й повалення державної влади, перешкоджання Україні на шляху до європейської спільноти, а тому загрожує інформаційній безпеці держави”, – зазначив політик.

Як приклад роботи таких російських агентурних мереж український лідер наводить фейкові протести поляків у Львівській області, виступи в Одесі, спроби проходження так званого “Безсмертного полку”, а також діяльність громадянина Росії Сергія Жука, який свого часу був терористом “ДНР” і створив у мережі “Вконтакте” не одну антиукраїнську спільноту, в яких, зокрема, провокував і підбурював українців до участі у масових заворушеннях у Києві та до повалення чинної влади.

“Також доведеним є факт причетності росіян до функціонування “РПС” – “Революційних правих сил”, які на другу річницю Революції Гідності намагались влаштувати в Києві масштабні акції протесту. Крім того, переконливим доказом необхідності застосування усіх передбачених вітчизняним законодавством заходів із захисту власного кіберпростору є і агресивна кібератака на органи влади і управління, критичну інфраструктуру, важливі об’єкти життєдіяльності, що відбулась 27 червня цього року. Російські соціальні мережі стали також і розсадником деструктивних груп на кшталт сумнозвісних суїцидних спільнот типу “Синій кит” (“Депрессивный дельфин”, “Море китов” тощо), а соцмережа “Вконтакте” залишається чи не головним вмістилищем “піратського” контенту в світі”, – додав президент.

Водночас Порошенко акцентує, що групами компаній Mail.ru Group та “Яндекс” здійснюються активні заходи щодо блокування діяльності українських рекламних компаній в інтернеті, монополізації ринку онлайн-сервісів, а також заволодіння інформаційним простором загалом, внаслідок чого блокується можливість розвитку та існування на ринку представників українського бізнесу.

Виходячи з пріоритетів національних інтересів України, ураховуючи реальні загрози національній безпеці України і стабільності в суспільстві, посягання на державний суверенітет України та її територіальну цілісність, територіальні претензії з боку Російської Федерації та втручання у внутрішні справи України, розвідувально-підривну діяльність спеціальних служб Росії, посягання на права і свободи українських громадян та намагання маніпулювати суспільною свідомістю, застосування до російського холдингу Mail.ru Group та інших російських інтернет-компаній терміном на 3 роки спеціальних економічних та обмежувальних заходів на сьогодні є адекватним законним заходом. Підтримання електронної петиції щодо скасування блокування інтернет-ресурсу “Вконтакте” вважаю неможливим,
– резюмував він.

Нагадаємо, петиція щодо скасування блокування російської соцмережі “Вконтакте” на сайті президента України набрала достатню кількість голосів для її розгляду Президентом 15 червня 2017 року. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.