Підозри в шпигунстві до «Лабораторії Касперського»: перевірку компанії почав Конгрес США

Підзрювати в недоброчесності “Лабораторію Касперського” США почали в травні 2017 року. Тоді американські спецслужби почали вивчати використання продуктів компанії. На початку липня стало відомо, що в США «Лабораторію Касперського» підозрюють у зв’язках з російською владою і спецслужбами. Наразі ж перевірку розпочав Конгрес США.

Історія підозр

Про те, що перевірку компанії розпочав Конгрес США, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на інформагентство Reuters.

Конгрес США попросив 22 урядові агентства поділитися документами щодо московської кіберфірми «Лабораторія Касперського», заявивши, що її продукція може використовуватися для «негативних дій проти Сполучених Штатів». 

Перед цим, в травні спецслужби США почали вивчати використання продуктів «Лабораторії Касперського». Конгресу запропонували відмовитися від використання програмного забезпечення компанії, а Комітет Сенату США запропонував заборонити продукцію «Лабораторії Касперського» в оборонних відомствах.

У червні адміністрація Дональда Трампа також зробила кроки, щоб видалити «Касперського» зі списку затверджених державних постачальників.

А на початку липня стало відомо, що у США компанію «Лабораторія Касперського» підозрюють у зв’язках з російською владою і спецслужбами.

Аби розвіяти ці підозри, глава компанії Євген Касперський заявив, що готовий надати американській владі вихідний код своїх програм. Він також сказав, що готовий перенести частину дослідницької роботи «Лабораторії» до США, аби нейтралізувати негативні чутки про компанію. А також, що ці чутки почали поширюватися більш ніж двадцять років тому «з професійної заздрості». Про це він розповів Associated Press.

Конгрес США почав перевіряти російську «Лабораторію Касперського»

Зазначається, що запити, зроблені комітетом Палати представників США з науки, космосу та технологій, є останнім ударом для антивірусної компанії, яка протистоїть звинуваченням посадових осіб Сполучених Штатів у тому, що вона може бути вразливою для впливу російського уряду.

Комітет звернувся до агентств із проханням надати всі документи та повідомлення про продукти «Лабораторії Касперського», починаючи з 1 січня 2013 року, включаючи будь-які внутрішні оцінки ризиків. Він також попросив про списки будь-яких систем, що використовують продукти «Касперського», а також назви будь-яких державних підрядників або субпідрядників у США, які це роблять.

«Касперський» неодноразово заперечував, що має зв’язки з будь-яким урядом і заявляє, що не допомагав би жодному уряду кібершпигунством. За словами компанії, немає ніяких доказів звинувачень, зроблених посадовими особами США.

Працівник комітету повідомив агентству Reuters, що це опитування є «першим кроком», та що залежно від його результатів може бути застосовано ще більше дій. Комітет попросив про відповіді до 11 серпня.

Раніше «Лабораторія Касперського», заснована в 1997 році і яка зараз налічує понад 400 мільйонів глобальних клієнтів, без успіху намагалася стати постачальником уряду США, одного з найбільших покупців кіберінструментів у світі.

Довготривалі підозри щодо компанії зросли в Сполучених Штатах, коли відносини між США та Росією погіршилися після анексії Криму Росією в 2014 році і пізніше, коли американські спецслужби визначили, що Росія втручалась у президентські вибори в 2016 році за допомогою кіберзасобів.

Нагадаємо, правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що останнім часом у Росії склалася система жорстких обмежень на свободу слова в Інтернеті. В 2014-2016 роках з онлайн активністю було пов’язано близько 85% вироків за «екстремістські висловлювання», а число тих, хто потрапив до в’язниці за висловлювання в інтернеті, в період з вересня 2015 року до лютого 2017 року збільшилося з 54 до 94 осіб.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.