Петро Порошенко: в Україні необхідно протидіяти втручанню Росії у вибори законодавчо. Ключові тези

Найближчим часом Україна має запровадити законодавчі механізми з протидії втручанню Росії у вибори. Про це заявив президент Петро Порошенко у виступі на Київському безпековому форумі.

Президент України Петро Порошенко на Київському безпековому форумі

Президент України Петро Порошенко запропонував виробити законодавчі механізми з протидії втручанню Росії у вибори, взявши за приклад досвід європейських країн.

“Ми повинні переосмисити наші підходи до гібридних загроз – до фейкових новин та пропаганди. Це ті сфери, в яких російських потенціал є надзвичайно міцним. Набагато більшим в Україні, ніж в США, Канаді, Франції, Німеччині. Цифрова ера вимагає від нас взяти на озброєння нові ефективні законодавчі запобіжники, щоб захисти вільний вибір наших суспільств. В той же час забезпечуючи баланс між демократичними цінностями та вимогами кібербезпеки. Недарма в таких демократіях, як Франція, Німеччина, або вже запроваджені, або впроваджуються зараз зміни до законодавства такого типу. Це маємо зробити і ми”, – вказав Петро Порошенко.

Він підкреслив, що в найближчі два роки в європейських країнах має відбутися близько 20 виборчих кампаній.

“Світ має запропонувати рецепт з протидії російським втручанням в будь-які вибори, в тому числі в українські. В найближчі два роки має відбутися близько 20 виборчих кампаній. До прикладу, вибори до Європейського парламенту, які матимуть надзвичайний вплив на майбутній склад Європейської комісії”, – зазначив Петро Порошенко.

Петро Порошенко також зазначив під час доповіді, що холодна війна вже стала реальністю й закликав об’єднатися, щоб захистити держави в цій війні.

“Холодна війна вже триває. Вона увійшла у наші мережі, у наші електронні скриньки. Нам потрібно об’єднатися для того, щоб протидіяти й ефективно захистити державу в цій війні. І доповідь Цукерберга в американському Конгресі є яскравим тому підтвердженням”, – зазначив Петро Порошенко.

Водночас президент підтримав економічні обмеження та рішення про заморожування рахунків оточення Путіна, нещодавно ухвалене Вашингтоном. Він наголосив, що Україна планує ухвалити аналогічне рішення.

“Я звернувся до відповідних відомств, для підготовки пропозицій. Щоби РНБО підготувала необхідний пакет обмежувальних заходів проти Росії”, – заявив Порошенко.

Президент також вважає, що наразі спроби Росії змінити результати виборів не мали успіху.

“Попри спроби в Росії втрутитися в вибори, приклад Нідерландів, Франції, Німеччини показує, що виборці підтримують європейські цінності. Вони також показали, що російські методи – це картковий будинок, який розвалиться, якщо зустрінеться із скоординованою і потужною відповіддю”, – заявив він.

Як відомо, наприкінці квітня спливає дія чергової хвилі санкцій проти Росії, запровадженої рішенням РНБО. Імовірно, що посилені санкції будуть додані до рішення про поновлення обмежень.

Нагадаємо, 21 березня 2018 року Комітет свободи слова розглянув справу Youcontrol.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.