Петро Порошенко підписав закон про мову

15 травня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної. Про це у своєму Twitter написав Порошенко.

Порошенко наголосив, що “цей закон аж ніяк не зачіпає жодної мови нацменшин, які проживають в Україні”, а також додав “ми намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику”.

Закон набуде чинності через два місяці з моменту його публікації.

Він передбачає, що відтепер державна мова буде основною  не лише у освіті, медицині, сфері послуг чи державному секторі, а і в мережі Інтернет та ЗМІ.

14 травня Верховна Рада скасувала чотири постанови про скасування закону, які депутати внесли у день ухвалення закону. Це дало можливість спікерові парламенту Андрієві Парубію прямо в залі підписати ухвалений закон і передати його на підпис Президенту.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон про державну мову. Дія закону не поширюватиметься на мову віросповідання та приватне спілкування. За законопроект №5670-д проголосували 278 депутатів.

Більше про те, що зміниться в Інтернеті, у ЗМІ, хто перевірятиме дотримання закону та чи будуть штрафи, читайте на сайті netfreedom.org.ua. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.