Перша кібероперація США з протидії Росії: характер та реакція

Про першу операцію влади США проти російських хакерів написав The New York Times з посиланням на джерела у військових колах.

Видання повідомило: американські військові посилили заходи з забезпечення кібербезпеки майбутніх виборів. Шостого листопада мешканці США обиратимуть новий склад палати представників, третину сенаторів та губернаторів 36 штатів. Щоб запобігти атакам хакерів, кіберкомандування Сполучених Штатів вирішило діяти на випередження. Розробило і проводить кібероперацію Міноборони. Кампанія є першою операцією подібного роду за кордоном.

Американські фахівці з кібербезпеки вираховують, вірогідно, «російських оперативників» та намагаються відмовити їх від розповсюдження дезінформації. При цьому вони попереджають, що робота агентів РФ відслідковується, а їхні реальні особистості відомі уряду США.

Нова американська кампанія ведеться проти хакерських угруповань, які фінансуються олігархами, та російських розвідників, які є частиною кампанії Москви з розповсюдження дезінформації, пише New York Times.

При цьому, яким чином ведуться перемовини і про яку кількість агентів йде мова, військові джерела не розкривають.  Видання пише, що США нікому не погрожує, адже хакери і самі розуміють, що вони можуть потрапити під санкції і бути звинуваченими Мінюстом США.

«Операції Кібернетичного командування США виглядають досить виважено, особливо в порівнянні зі спробами Росії використовувати все більш вдосконалені і витончені методи дезінформації, щоб посіяти протиріччя в Сполучених Штатах», — підкреслює газета.

При цьому американські військові впевнені, що основною зброєю Москви на майбутніх виборах знову стане дезінформація, яку росіяни розповсюджуватимуть у соцмережах.

Підконтрольні російській владі видання та експерти охарактеризували операцію як загрозу свободі інтернету і визнання США власної слабкості.

Нагадаємо, 16 жовтня Вашингтон заявив про різке зростання кібератак на базу проміжних виборів у конгрес.

А 19 жовтня влада США звинуватила росіянку Єлєну Хусяйнову у спробах впливу на вибори у 2016 та 2018 роках. За даними американської влади, учасники операції, бухгалтерію якої вела Хусяйнова, створювали тисячі акаунтів у соцмережах та американські поштові скриньки, щоб вплинути на політичну ситуацію у Сполучених Штатах. РФ заявила у відповідь, що це навмисно створений привід для введення чергового пакета антиросійських санкцій.

Це — вже не перші подібні звинувачення на адресу Росії щодо виборів 2016 року. За даними американських спецслужб, хакери від російської розвідки займалися зломом серверів Демократичної партії США. Москва причетність до кібератак заперечує.

4 жовтня стало відомо, що влада США оголосила звинувачення семи громадянам Росії, яких вважає співробітниками ГРУ РФ, у зв’язку з хакерськими атаками на антидопінгові організації, міжнародний футбольний орган та провідну електротехнічну компанію Westinghouse Electric Corp.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.