Перепризначений голова Нацкомісії у сфері зв’язку назвав основні пріоритети на посаді

Президент Петро Порошенко перепризначив Олександра Животовського головою Національної комісії з питань регулювання зв’язку та інформації. Відповідний указ він підписав 14 травня. Одразу після призначення старий-новий голова Нацкомісії у своєму Facebook розповів про основні пріоритети на посаді під час другої каденції.

Фото kmu.gov.ua: президент Порошенко перепризначив Олександра Животовського головою НКРЗІ

Ключовими завданнями на наступні 6 років Олександр Животовський назвав поліпшення якості зв’язку, впровадження нових технологій та реформування галузі.

Голова НКРЗІ зазначив, що вже цього року необхідно дати можливість операторам запроваджувати нові технології (3/4G) у «низьких» частотах 800/900 МГц. Восени Уряду буде подано проект змін до двох базових постанов – про план радіочастотний ресурс та про вартість ліцензій.

«Коли люди скаржаться на якість (зв’язку – ред.), особливо на дорогах та в селах, а також у поїздах – це якраз тому, що досі нам вдалось впровадити нові технології у «високих» діапазонах – 1800, 2100, 2600. А чим вище частота – тим менший радіус покриття навколо базової станції і, відповідно, гірший сигнал через перешкоди, наприклад такі як залізні вагони. Оскільки у 800-900 МГц частот мало і вони всі зайняті операторами, мовниками та військовими, у нас не вийде зробити тендер цього разу, тому робочий механізм буде шляхом переліцензування діючих операторів, з врахуванням обмежень від мовників та військових», – розповів Животовський.

Пріоритет наступного року – запровадження 5G. Очільник НКРЗІ зазначив, що в Нацкомісії аналізують частоти, які можуть бути використані для 5G і їх перелік буде готовий цієї осені.  За словами Животовського, ключове на цьому етапі – це досягнення домовленостей з мовниками та військовими щодо умов переходу з 700-800МГц у більш низькі діапазони. Переговори з Нацрадою та мовниками будуть уже після виборів. 

Він також додав про необхідність діалогу з операторами, оскільки питання бізнес кейсу для 5G досі відкрите.

“На відміну від попередніх технологій «G», п’ятий – це більше про інфраструктуру та суміжні галузі, ніж про наші з вами смартфони. Тому, ми тільки вітаємо самостійні ініціативи операторів, а також у співпраці з Міністерством інфраструктури, щодо різного роду кейсів використання нових технологій”, – зазначив голова Нацкомісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що кількість інтернет-провайдерів в Україні зростає. За останні два роки Нацкомісія з регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) зареєструвала понад тисячу нових провайдерів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.