Пентагон відклав рішення щодо купівлі “хмари” в Amazon через критику Трампа

Пентагон відклав рішення щодо 10-мільярдного контракту з хмарних технологій після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що Міноборони могли сфальсифікувати конкурс на користь Amazon.

Фото з відкритих джерел: Пентагон

Як повідомляє Politico, у конкурсі брали участь Amazon, IBM Corp., Oracle і Microsoft. А у фінал вийшли Amazon і Microsoft. 

У середині липня Трамп заявив про необхідність переглянути підсумки тендеру, оскільки інші учасники подали скарги, що змагання відбувалося не на конкурсній основі. Трамп також регулярно критикує Безоса та Amazon у своєму Twitter, зокрема минулого року він звинувачував компанію, що вона сплачує недостатньо податків. 

Пентагон планував укласти контракт у серпні. Угода дала б можливість Міноборони отримати єдину хмарну обчислювальну систему даних від кадрової статистики до розвідувальної інформації, замість 500 хмар, які сьогодні використовуються у різних департаментах. 

Прес-секретарка Пентагону Елісса Сміт заявила, що міністр оборони США Марк Еспер перевіряє програму спільної оборонної інфраструктури і поки він не закінчить експертизу, жодне рішення не буде ухвалено. 

Компанії-учасники конкурсу ставлять під сумнів доречність двох зустрічей екс-міністра оборони Джима Меттіса з віце-президентом Amazon Web Services Терезою Карлсон та з Джефом Безосом  у березні та серпні 2017 року. 

Нагадаємо, Єврокомісія розпочала офіційне антимонопольне розслідування проти компанії Джеффа Безоса Amazon щодо використання даних продавців. Штраф може сягнути 23 мільярдів доларів. Регулятор перевірить, чи не використовує компанія конфіденційні дані незалежних продавців у власних інтересах.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.