Парламент планує скасувати ліцензування у сфері телекомунікацій: законопроект підтримано у першому читанні

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №1050 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню”, яким передбачається скасування ліцензування в сфері телекомунікацій. У першому читання за законопроєкт проголосували 338 народних депутатів. Президент визначив документ як невідкладний.

Фото з відкритих джерел: засідання Верховної Ради

Процедуру підготовки документу до другого читання скорочено наполовину, повідомляється на сайті парламенту. 

Відповідно до пояснювальної записки, прийняття №1050 має зменшити адміністративний тиск та усунути зайві обмеження у господарській діяльності у сфері телекому. Зазначається також, що сьогодні існує проблема законодавчої колізії норм закону про ліцензування та закону про телекомунікації.

Ініціатори законопроєкту пропонують “замінити ліцензування видів діяльності у сфері телекомунікації на надання повідомлення суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій, про початок провадження діяльності”. Наразі оператори зобов’язані повідомляти профільного регулятора, який має надати дозвіл на ведення діяльності. 

За надання недостовірної чи неповної інформації у повідомленні регулятору про початок діяльності передбачено штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Оператори також матимуть 5 робочих днів на внесення виправлень та доповнень без наслідків. 

За словами ініціатора законопроєкту №1050 народного депутата від “Слуги народу” Олександра Кубракова, документ реалізує також положення Угоди про асоціацію з ЄС в частині скасування регуляторних бар’єрів доступу на ринок телекомунікаційних послуг”. 

Рекомендував підтримати документ за основу і в цілому і профільний парламентський комітет з цифрової трансформації. 

Нагадаємо, наприкінці серпня депутати партії “Слуга народу” зареєстрували законопроект “Про електронні комунікації” №1083, відповідно до якого передбачалося зобов’язати українців реєструвати SIM-карти за паспортом. 3 вересня стало відомо про відкликання законопроєкту та подальше доопрацювання.

Більше про ключових осіб, від роботи яких залежить чи вдасться реформувати українські медіа та сферу інтернету і захистити інформаційну безпеку, читайте на нашому сайті

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.