Оголосили екстремістом. Кримського активіста Сулеймана Кадирова Росія карає за пост у Фейсбуці

 

 

Кримського активіста та правозахисника Сулеймана Кадирова внесено до списку екстремістів Службою фінансового моніторингу Росії за пост у Фейсбуці “Крим – це Україна”.

В “Переліку організацій та фізичних осіб, відносно яких наявні свідчення про їх причетність до екстремістської діяльності або тероризму” Сулейман Кадиров зазначений під номером 3020:

Сулейман Кадиров пояснює, що його внесли до списку екстремістів за пост у Фейсбуці “Крим – це Україна”. Також він зазначає, що йому заблокували банківську карту з єдиним джерелом доходу:

«Проти мене порушено кримінальну справу за мій пост «Крим – це Україна» і на підставі цього мене внесли до списку екстремістів. Блокували банківський рахунок, куди надходить моя пенсія. Вони не мали підстав робити цього, бо це мій єдиний заробіток, 10-річна дочка, стара мама, 4 членів родини і я зараз остався без пенсії».

Кримські активісти зазначають, що блокування банківського рахунку є порушенням Закону РФ «Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму».

Так, згідно з п.2.4. даного закону фізична особа, яку включено до вищезгаданого переліку, з метою забезпечення своєї життєдіяльності вправі здійснювати операції з коштами або іншим майном, що не перевищує 10 000 рублів на календарний місяць, а також здійснювати операції з коштами або іншим майном, спрямовані на отримання та витрачання пенсії, стипендії, допомоги, іншої соціальної виплати згідно із законодавством Російської Федерації, а також на сплату податків, штрафів, інших обов’язкових платежів за зобов’язаннями фізичної особи.

Раніше, 11 жовтня 2016 року проти активіста була порушена кримінальна справа за статтею 280.1 ч. 2 КК Російський Федерації. Його підозрюють у «закликах до невизнання кордонів Російської Федерації та підтримки кримськотатарського батальйону “Аскер”».

Перед цим, 5 жовтня озброєні бійці ФСБ Росії увірвалися до нього у дім. Як повідомлялося, приводом для їхнього візиту стала його публікація у Facebook піврічної давнини, в якій активіст називає Крим частиною України.

Про це Сулейман Кадиров повідомляв на своїй сторінці у Фейсбуці. “У мене зараз йде обшук ФСБ, усіх небайдужих прошу мене підтримати своєю присутністю! Феодосія, вул. Гарнаєва, будинок №36”, – писав Кадиров. Пізніше сторінка Кадирова щезла з Facebook. Однак в мережі зберігся скрін-шот посту:

У лютому цього року ФСБ РФ продовжила термін попереднього слідства для Кадырова до 7 квітня 2017 року.

Нагадаємо, нещодавно Росія заборонила міжнародні грошові перекази в Україну, що вдарить по українським трудовим мігрантам.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.